OlyBet LBL: “Barons kvartāls” un “Liepāja/Triobet” spēlēs izslēgšanas turnīrā

“Ogre/Kumho tyre” (12-18) – “Barons kvartāls” (15-14) 89:91

Ogres komanda zaudēja spēlē un atvadījās no izredzēm pirmo reizi piedalīties izslēgšanas turnīrā. “Barons kvartāls” nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā sev un arī liepājniekiem, pakāpās uz 5. vietu un saglabā izredzes tikt vēl soli augstāk.

Astoņas reizes mainījās vadība, pēdējā ceturtdaļā lielākoties priekšā bija mājinieki (87:83 trīsarpus minūtes pirms beigām), tomēr galotnē uz viesu līderu Tailera Larsona 6 un Dāvja Rozīša 2 punktiem “Ogre/Kumho tyre” atbildēja tikai Jāņa Pozņaka metienu. Izšķirošo grozu Larsons guva 5 sekundes pirms beigām...

“Barons kvartāls” labā Tailers Larsons guva 29 punktus (7 piespēles), Dāvis Rozītis 17 (11 atl.), Deniss Krestiņins 13+7 atl.

“Ogre/Kumho tyre” vienībai Jānis Pozņaks guva 24 punktus, Mārcis Vītols 13+8 piesp., Kārlis Apsītis 13+8 atl.

“Jūrmala/Fēnikss” (12-18) – BK “Ventspils” (26-3) 71:88

Jūrmalas komanda līdz 3.ceturtdaļas beigām turējās (55:56; vadība astoņas reizes ceļoja no vienas komandas pie otras), tomēr pēdējām 10 minūtēm spēka nepietika. Zaudējums atņēma pēdējās cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Ventspilniekiem Kristaps Janičenoks guva 18 punktus, Villijs Dīns 15 (5 piespēles), Māris Gulbis 14.

“Jūrmala/Fēnikss” vienībai Edmunds Elksnis guva 17 punktus, Jēkabs Rozītis 13+8 atl.

Sportiskās intrigas pamatturnīra finiša taisnē

2. vieta. “VEF Rīga” (12-4) spēlēs ar “Jēkabpili” (Saldū) un izbraukumā Liepājā jāizcīna vismaz viena uzvara. Ja rīdzinieki zaudēs abos mačos (66,7%), viņus var apsteigt "Valmiera/ORDO" - ja uzvarēs pēdējās trijās spēlēs (68,8%).

3. vieta. “Valmiera/ORDO” (19-10) vajadzīga vēl viena uzvara (jāspēlē savā laukumā ar “Ogre/Kumho tyre” un BK “Jēkabpils”, izbraukumā Rīgā pret “Barons kvartāls”).

4.-6.vieta. “Jēkabpilij” (16-13) – 4. vai 5. vieta. Viesos jātiekas ar “VEF Rīga” un “Valmiera/ORDO”, kā arī jāuzņem “Ventspils”. Divas uzvaras garantēs 4.vietu (labāka bilance savstarpējās spēlēs ar "Barons kvartāls" un “Liepāja/Triobet”). Ja uzvaru būs mazāk, jācer uz konkurentu neveiksmēm.

“Barons kvartāls” (15-14) – var pakāpties pat uz 4.vietu, ja tiks par uzvaru priekšā “Jēkabpilij”. Vēl uzņems “Jūrmala/Fēnikss” un “Valmiera/ORDO”, kā arī viesosies Ventspilī. Savstarpējās spēlēs mīnusi pret “Jēkabpili” un “Liepāja/Triobet”.

“Liepāja/Triobet” (15-15) – var būt pat 4. vietā, ja vien pēdējās spēlēs uzvarēs Ventspilī un savā laukumā “VEF Rīga”, bet jēkabpilieši zaudēs trīsreiz pēc kārtas. Savstarpējās spēlēs 4-0 pret “Barons kvartāls” un 0-4 pret BK “Jēkabpils”.

7.-8.vieta. “Jūrmala/Fēnikss” (12-18) izbraukumā spēlēs ar “Barons kvartālu” un “Latvijas Universitāti”. Pozitīva bilance savstarpējās spēlēs ar “Ogre/Kumho tyre” 3-1 (+24).

“Ogre/Kumho tyre” (12-18) – jāuzņem “Latvijas Universitāti”, jābrauc pie “Valmiera/ORDO”.

9. vieta. “Latvijas Universitātei” (5-25) vajadzīga vismaz 1 uzvara atlikušajās 2 spēlēs ar “Ogre/Kumho tyre” un “Jūrmala/Fēnikss”. “Valka/Valga” jau finišējusi ar bilanci 3-15 un 16,6% uzvaru. Ja studentiem būs 5-27, viņi noslīdēs uz pēdējo vietu (15,6%).