OlyBet LBL ceturtdaļfināls: sestdien “Jūrmala” pret studentiem, svētdien Valkā viesosies “Ogre”

OlyBet Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē sestdien, 28. aprīlī, plkst.18:30 tiksies BK “Jūrmala” – “Latvijas Universitāte”, bet svētdien, 29. aprīlī plkst.17 otro spēli aizvadīs “Valka/Valga” – BK “Ogre” (0:1). Ceturtdaļfināla sērijās cīņa rit līdz vienas komandas trim uzvarām. Visas izslēgšanas turnīra spēles tiešraidē translēs tikai Lattelecom interaktīvās televīzijas kanāls Best4sport TV.

BK “Jūrmala” (3. vieta pamatturnīrā) – “Latvijas Universitāte” (6.)

“Jūrmala” atgriežas izslēgšanas turnīrā pēc gada, “Latvijas Universitāte” – pēc četru gadu pārtraukuma.

Pamatturnīrā “Jūrmala” uzvarēja visās četrās savstarpējās spēlēs, tiesa, trijās no tām intriga saglabājās līdz pēdējai minūtei – 88:59, 82:81, 76:71 un 89:84. Psiholoģiski atšķirīgs fons: “Jūrmalai” uzvara sērijā ir kā obligāts pienākums, studentiem nav ko zaudēt – var tikai iegūt pieredzi, rūdījumu un reputāciju,

Sezonas gaitā jūrmalnieki katrā spēlē guvuši vidēji par 8 punktiem vairāk (81,9 – 73,5), kā arī izcīnījuši par 6 atlēkušajām bumbām vairāk (39,7 – 33,8) nekā studenti.

Laukuma saimniekiem plaša līdzvērtīgu spēlētāju rotācija – astoņi basketbolisti vidēji spēlē guvuši vairāk par 8 punktiem (labākā statistika ir spēlējošajam prezidentam Edgaram Jeromanovam – vidēji spēlē 12,7 punkti un 4,3 rezultatīvās piespēles).

“Latvijas Universitātei” trīs izteikti līderi: Linardam Jaunzemam vidēji spēlē 16,1 punkts un 6,6 atlēkušās bumbas, Renāram Birkānam 12,9 punkti un 5,7 rezultatīvās piespēles, Jānim Eidukam 11,7 punkti.

“Valka/Valga” (5.) - BK “Ogre” (4.) 0:1

Šosezon visās trijās savstarpējās spēlēs uzvarējusi “Ogre”: pamatturnīrā ar 65:61 un 78:63, trešdien pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 94:79.

Trešdien Ogrē “Valka/Valga” “pamodās” tikai otrajā puslaikā, no 28:58 (23. minūtē) samazinot rezultāta starpību līdz 69:75 (35. minūtē). Tomēr mājinieku līderu aukstasinība palīdzēja izvairīties no intriģējošas galotnes. Ceturtdien robežpilsētas komanda piedzīvoja zaudējumu Igaunijas līgas ceturtdaļfināla izšķirošajā mačā Pērnavā (66:90; sērijā 1:3) un var koncentrēties cīņām Latvijā. Līdz šim rezultatīvākais gan visā sezonā, gan pirmajā izslēgšanas spēlē Ogrē bijis Edgars Lasenbergs – attiecīgi 13,2 un 25 punkti.

“Ogre” pirmajā izslēgšanas turnīra mačā nodemonstrēja gan savus trumpjus – ātro un organizēto spēli uzbrukumā, smailē pārmaiņus izvirzot daudzus spēlētājus, gan arī mīnusus – stabilitātes trūkumu un riskanto likmi uz līderu veiksmi tālmetienos. Tā spēlējot, ir iespēja sagādāt problēmas favorītiem, bet var iekļūt nepatikšanās cīņās ar rangu tabulā zemāk esošiem pretiniekiem. Vai negatīvo faktoru ietekmi izdosies mazināt? Pirmajā mačā spilgts līderis bija Jānis Pozņaks – 28 punkti un 9 atlēkušās bumbas, kurš bijis rezultatīvākais arī visā sezonas garumā (13,1).