Logo

OlyBet LBL: favorīti punktus nedāvina; “Jūrmalai” kārtējā uzvara trillerī

OlyBet Latvijas Basketbola līgā BK “Jūrmala” pagarinājumā pārspēja BK “Jēkabpils” (90:85), “Valka/Valga” zaudēja BK “Ogre” (63:78), BK “Ventspils” sagrāva “Betsafe/Liepāja” (107:62), plkst.18:30 “Valmiera/ORDO” – “Latvijas Universitāte”. Nākamās spēles trešdien, 28. martā plkst.19:30: “Betsafe/Liepāja” – BK “Jēkabpils” un “Latvijas Universitāte” – “VEF Rīga” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport).

BK “Jūrmala” (17-5) – BK “Jēkabpils” (7-19) 90:85 (21:18, 30:42, 53:61, 74:74)

Šosezon basketbols OlyBet LBL turnīrā kļuvis par spēli, kurā piedalās divas komandas, bet uzvar BK “Jūrmala”… Astotais panākums ar 1-5 punktu pārsvaru.

Jēkabpiliešiem uzvara bija vajadzīga kā gaiss, “Jūrmalas” nākotni šīs spēles iznākums īpaši neietekmēs, tāpēc malā palika komandas līderis Edgars Jeromanovs. Šādā situācijā “Jēkabpils”  21. minūtē panāca 17 punktu pārsvaru un turējās priekšā līdz pēdējais minūtei, taču kļūdas un nepārdomāti tālmetieni neļāva noturēt pārsvaru un pagarinājumā pilnībā dominēja par sevi ļoti pārliecinātā “Jūrmala”.

Mājiniekiem mazāk kļūdu (14-19) un krietni lielāks loms ar divpunktniekiem (26/52 – 17/36). Uzvarētājiem Haralds Kārlis un Uģis Pinete guva pa 18 punktiem, Andrejam Šeļakovam 14+13 atl. “Jēkabpilij” Dominiks Domarks guva 28 punktus, Jurijs Aleksejevs 13+7 atl., Artūrs Vītiņš 13.

“Valka/Valga” (5-9) – BK “Ogre” (16-8) 63:78 (16:25, 38:50, 45:68)

Robežpilsētas komandai pašai neizdevās paņemt “neplānotu” punktu, taču tai par labu nospēlēja potenciālie konkurenti , neizmantojot iespēju pietuvoties.

“Ogre” bija vadībā no pirmās līdz pēdējai minūtei, pārspējot mājiniekus cīņā pie groziem (33-42) un pieļaujot mazāķ kļūdu (19-14), kā arī precīzāk uzbrūkot no divpunktu zonas (13/32 – 19/34) un sodu līnijas (7/10 – 13/22). Uzvarētājiem Guntis Sīpoliņš guva 13 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Mārcis Vītols 12+6 piespēles, Jānis Antrops 12. Mājiniekiem Edgars Lasenbergs guva 19 punktus.

BK “Ventspils” (22-2) – “Betsafe/Liepāja” (8-16) 107:62 (23:8, 43:18, 78:40)

Pārāk atšķirīgas svaru kategorijas. Cīņā pie groza 48-28, divpunktnieki 29/40 – 12/32, sodi 19/24 – 2/7. Uzvarētājiem Juliuss Juciks guva 24 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Māris Gulbis 14, Aigars Šķēle 14+9 atl.). Liepājniekiem Roberts Krastiņš guva 20 punktus, Kārlis Lasmanis 17.

“Valmiera/ORDO” (4-23) – “Latvijas Universitāte” (7-18) 80:91 (22:24, 40:47, 64:69)

Studenti ceturto reizi pārspēja valmieriešus, saglabājot teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā (lat tas notiktu, jāuzvar ne tikai izbraukumā “Jēkabpilī”, bet arī jāpieveic kāda no komandām, kas šobrīd ieņem 2.-4. vietu.

“Latvijas Universitātei” bija neliels pārsvars kopš otrās ceturtdaļas vidus un mazliet labāka statistika gandrīz visos spēles elementos (grozs 29-34, kļūdas 14-11, trīspunktnieki 9/20 – 8/22, divpunktnieki 25/41 – 28/48). Uzvarētājiem Jānis Eiduks guva 22 punktus, Renārs Birkāns 15 (9 piespēles, 6 atlēkušās), Aivis Lēmanis 12. “Valmiera/ORDO” sastāvā kārtājais double-double Vikroram Iļjinam (26+11 atl.), Edmundam Elksnim 15 punkti.