OlyBet LBL finālsērija: ceturtās spēles tiešraide internetā

Ceturtdien, 25. maijā, plkst.19:40 “Arēnā Rīga” sāksies OlyBet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas ceturtā spēle: “VEF Rīga” – BK “Ventspils”. Sērijā rezultāts 3:0, tātad ceturtdien rīdzinieki var nodrošināt piekto valsts čempionu titulu.

Tiešraide no plkst.19:30 portālos ltv.lsm.lv, basket.lv, kā arī "Sporta Studijas" Facebook lapā.

Ap plkst. 21:02 LTV7 tiešraidē pieslēgsies spēles 4.ceturtdaļai, pēc mača noslēguma demonstrējot spēles ierakstu pilnā apjomā.

LTV programmu direkcijas komentārs: "25.maijā tiešraidē tiek translēta priekšvēlēšanu diskusija Rīgā, kas krievvalodīgajai auditorijai ir viena no svarīgākajām. Mums kā sabiedriskajam medijam jānodrošina pilnvērtīgs priekšvēlēšanu saturs."

Finālsērijas pirmo trīs spēļu sižeti bijuši krasi atšķirīgi, bet iznākums vienāds. Pirmajā rīdzinieki jau 8. minūtē bija ieguvuši vērā ņemamu pārsvaru (26:6), ko spēles turpinājumā bez lielām problēmām nosargāja. Mājinieki tuvāk par 10 punktiem tika vien pašā mača izskaņā, taču intrigu neatjaunoja – 76:66 “VEF Rīga” labā.

Otrās spēles pirmajā puslaikā neliels pārsvars bija ventspilniekiem, otrajā puslaikā “VEF Rīga” pārņēma vadību (32. minūtē 52:61), taču 39. minūtē iniciatīva un vadība atkal bija mājiniekiem (75:74). Galotnē aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja “VEF Rīga” – 84:76.

Trešās spēles pirmajā puslaikā noteikumus diktēja viesi ventspilnieki (21. minūtē 32:53), bet turpinājumā “VEF Rīga” ar enerģisku aizsardzību un cīņu pie groziem, kā arī precīziem tālmetieniem panāca lūzumu un pēdējās minūtēs arī uzvaru – 90:82

Pirmo finālspēļu galvenie varoņi meklējami “VEF Rīga” sastāvā. Mareks Mejeris vidēji spēlē guvis 19,3 punktus un izcīnījis 8 atlēkušās bumbas. Mārtiņam Meieram 13,7 punkti un 8 atlēkušās, Kristoferam Ričardsam 13 punkti un 4,7 piespēles, Jānim Blūmam 11 punkti un 4,3 piespēles, Abdulam Gadijam 11 punkti un 4 piespēles.

Ventspilniekiem Kristapam Janičenokam vidēji spēlē 16 punkti, bet citi spēlētāji šajā rādītājā nesasniedz 10 punktus. Otrajā mačā savā līmenī nospēlēja Villijs Dīns (16+8 piespēles) un Folarns Kempbels (14), trešajā līderi labi atbalstīja Aigars Šķēle (16) un Andrejs Gražulis (13+6 atl.).

Interesanti, ka visā trijās spēlēs no divpunktu zonas precīzāk uzbrukuši ventspilnieki (59/114 – 52/111), kuri arī precīzāk metuši sodus (52/65 – 47/69) un bijuši pārāki cīņā pie groziem (118-111). Toties “VEF Rīga” ievācis krietni iespaidīgāku ražu no trīspunktu līnijas (rīdziniekiem 33/86, ventspilniekiem 18/67) un retāk kļūdījušies (35-48).

LBL vēsturē līdz šim bijušas sešas sērijas, kurās pēc trešās spēles rezultāts bijis 3:0 un piecos gadījumos favorīti (vienreiz “ASK Brocēni-LMT”, četrreiz BK “Ventspils”) guvuši virsroku arī ceturtajā spēlē.  Tikai vienu reizi čempionu kronēšanu nācies atlikt uz piekto spēli (2001. gadā BK LMT izcīnīja goda uzvaru pār BK “Ventspils”).

Šoreiz Nepieciešamības gadījumā piektā spēle notiks 27. maijā Ventspilī (17:10), sestā – 29. maijā “Arēnā” (19:40), septītā – 31. maijā Ventspilī (20:15).

Sērijā par 3.vietu “Barons kvartāls” ar 3:1 pieveica “Valmiera/ORDO”.