OlyBet LBL finālsērija: otrdien trešā spēle “Arēnā Rīga”

Otrdien, 23. maijā, plkst.19:40 “Arēnā Rīga” sāksies OlyBet Latvijas Basketbola līgas finālsērijas trešā spēle “VEF Rīga” – BK “Ventspils” (LTV7 tiešraide). Rīdzinieki no izbraukuma spēlē atgriezušies ar 2:0 pārsvaru.

Finālsērijas pirmās divas spēs ritēja pēc atšķirīga scenārija. Pirmajā rīdzinieki jau 8. minūtē bija ieguvuši vērā ņemamu pārsvaru (26:6), ko spēles turpinājumā droši nosargāja. Mājinieki tuvāk par 10 punktiem tika vien pašā mača izskaņā, taču intrigu neatjaunoja (76:66 “VEF Rīga” labā).

Otrās spēles pirmajā puslaikā neliels pārsvars bija ventspilniekiem, otrajā puslaikā “VEF Rīga” gan pārņēma vadību (32. minūtē 52:61), taču 39. minūtē iniciatīva un vadība atkal bija mājiniekiem (75:74). Galotnē aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja “VEF Rīga” – 84:76. BK “Ventspils” uzvarēja cīņā pie groziem (39-33) un precīzāk meta sodus (19/25 – 16/27), toties krietni biežāk kļūdījās (11-21). Divpunktnieki 18/35 – 19/39), trīspunktnieki 7/19 – 10/27.

Latvijas līgas finālsērija ar divām spēlēm Ventspilī sākās septīto reizi un pirmo reizi mājinieki zaudēja abās spēlēs (divreiz – 1998. un 1999. gadā – pēc pirmajām spēlēm rezultāts bija neizšķirts, bet no 2000. līdz 2003. gadam ventspilnieki ar divām uzvarām bija ielikuši stabilu pamatu uzvarai sērijās). Līgas vēsturē bijis tikai viens gadījums, kad par čempioni kļuva komanda, kas bija zaudējusi pirmajos divos mačos. 1995. gada pavasarī to izdarīja “SWH/Brocēni”, ar 4:3 pārspējot komandu “Bonus”.

Finālsērijā ceturtā spēle notiks ceturtdien, 25. maijā, plkst.19:40 “Arēnā” (tiešraide portālā LSM.lv; spēli ierakstā no plkst.21 varēs redzēt LTV7). Nepieciešamības gadījumā piektā spēle 27. maijā Ventspilī (17:10), sestā – 29. maijā “Arēnā” (19:40), septītā – 31. maijā Ventspilī (20:15).

Sērijā par 3.vietu “Barons kvartāls” ar 3:1 pieveica “Valmiera/ORDO”.