OlyBet LBL finālsērija: “VEF Rīga” atgūst vadību

Sestdien, 11. maijā, OlyBet Latvijas Basketbola līgas 28. sezonas trešajā finālspēlē “VEF Rīga” izbraukumā vēlreiz pārspēja BK “Ventspils” (81:77) un sērijā līdz 4 uzvarām atguva vadību – 2:1. Nākamā spēle – otrdien, 14. maijā plkst.19:30 “Arēnā Rīga”

BK “Ventspils” (1.) – “VEF Rīga” (2.) 77:81 (22:17, 42:37, 62:53). Sērijā 1:2

Pirmajā spēlē 75:81, otrajā – 80:71. Ceturtā spēle 14. maijā “Arēnā Rīga”, piektā – 17. maijā Ventspilī. Turpmāko iespējamo spēļu grafiks: 19. maijā “Arēnā Rīga” un 21. maijā Ventspilī.

Sižeta ziņā teju vai pirmās spēles atkārtojums. Ventspilnieki savā laukumā uzreiz uzņēmās vadību un paturēja to līdz 36. minūtei, lielāko pārsvaru sasniedzot otrās ceturtdaļas vidū (35:25 – 16. minūtē) un trešās ceturtdaļas beigās (62:53). “VEF Rīga” produktīvāk darbojās groza tuvumā (atlēkušās 31-39, punkti no soda laukuma 40-46, ar soda metieniem 8/15 – 16/2), toties ventspilnieki labāk uzbruka no tālienes (9/26 – 5/21).

Tomēr pēdējā ceturtdaļā mājinieku uzbrukums zaudēja asumu, savukārt Džabrils Durems beidzot trāpīja vairākus svarīgus trīspunktniekus. Pēdējai minūtei sākoties izredzes vēl bija līdzīgas (72:72), bet izšķirošo triecienu izdarīja viesi.

Uzvarētājiem Stīvs Zeks guva 18 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Andrejs Gražulis 18, Džabrils Durems 16 (9 piespēles).

Ventspilniekiem Ingus Jakovičs guva 22 punktus, Ronalds Zaķis 15, Rihards Lomažs 12.