OlyBet LBL: “Latvijas Universitāte” piesakās uz 6. vietu

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 7. aprīlī, BK “Jēkabpils” zaudēja “Latvijas Universitātei” (67:75), BK “Ventspils” pieveica BK “Ogre” (105:76),  “Valka/Valga” zaudēja BK “Jūrmala” komandai (59:94). Nākamās spēles trešdien, 11. aprīlī: plkst.18:30 BK “Jēkabpils” - BK “Ventspils”, plkst.19:30 “VEF Rīga”  - BK “Jūrmala” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport)

BK “Jēkabpils” (8-20) – “Latvijas Universitāte” (8-19) 67:75 (11:30, 35:46, 52:63)

“Latvijas Universitāte” spēli sāka ar izslēgšanas turnīram piestāvošu apņēmību, bet “Jēkabpils” problēmas padziļināja Jurija Aleksejeva veselības problēmas, kas liedza piedalīties spēlē.  Pēc  pirmajā ceturtdaļā piedzīvotā šoka mājinieki pamazām atguvās, taču studentu atrasto spēles pavedienu no rokām neizlaida. Pēdējās minūtēs šaubas bija tikai par to, vai LU nosargās vismaz 7 punktu pārsvaru, lai nodrošinātu labāku bilanci savstarpējās spēlēs ar Jēkabpils un Liepājas komandām.

Viesiem lielāks guvums ar tālmetieniem (5/20 – 8/23) un daudz vairāk punktu pēc pretinieku kļūdām (11-23).

Uzvarētājiem lieliska spēle Renāram Birkānam – 28 punkti un 8 rezultatīvās piespēles, Linardam Jaunzemam 17 punkti, Kārlim Žundam 12, Jānim Eidukam 11. “Jēkabpilij” Dominiks Domarks guva 16 punktus, Artūrs Vītiņš 15, Deniss Vikentsijs 13.

Uz 6 vietu pretendējošajām trijām komandām ir pa 8 uzvarām un bilancei 4-4 savstarpējās spēlēs, bet gūtie un zaudētie punkti tās sarindo šādi: “Latvijas Universitāte” (+6), BK “Jēkabpils” (+4), “Betsafe/Liepāja” (-10).

Studenti vēl savā laukumā spēlēs ar “Ogri” un “Ventspili”, “Jēkabpils” uzņems “Ventspili”, bet liepājniekiem vēl divas spēles ar “Jūrmalu”. Ja finišā vienāds uzvaru skaits būs 2 no šīm 3 komandām, tad “Latvijas Universitātei” būs priekšroka pret “Liepāju”, BK “Jēkabpils” komandai – pret studentiem, bet “Liepājai” pret “Jēkabpili”.

BK “Ventspils” (23-2) – BK “Ogre” (17-9) 105:76 (32:28, 56:44, 80:58)

Ventspilnieki bija lietderīgi izmantojuši divu nedēļu pauzi un Ogres komandai revanšējās vairāk nekā pārliecinoši. Uzvarētājiem krietni mazāk kļūdu (7-18) un daudz labāka metienu precizitāte: divpunktnieki 30/46 – 14/28, trīspunktnieki 10/23 – 14/36.

Uzvarētājiem Aigars Šķēle un Dominess Bārnets guva pa 17 punktiem, Juliuss Juciks un Maikls Brusevics pa 16. “Ogrei” Rinalds Sirsniņš guva 13, Jānis Antrops 12 punktus.

“Valka/Valga” (6-10) – BK “Jūrmala” (19-5) 59:94 (26:18, 38:52, 47:72)

Mājinieki pamatturnīrā finišējuši 5. vietā.

“Jūrmalai” vajadzēja ceturtdaļu, lai aizmirstu BBL sudraba emocijas. Pēc tam viesi diktēja notikumus, lieliski metot trīspunktniekus (5/33 – 15/29).

Uzvarētājiem Dāvis Klegers guva 16 punktus (3p. 4/4), Edgars Jeromanovs 14 (7 piesp.), Haralds Kārlis 12. “Valka Valga” labā Rains Rādiks guva 16 punktus, Elvijs Mičulis  14 (9 atl.).