OlyBet LBL: “Latvijas Universitātei” rekorduzvara, “Ogre” neiztur “Jēkabpils finiša ofensīvu, “Ventspilij” 16.uzvara

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionātā svētdien, 4. februārī “Latvijas Universitāte” sagrāva “Valmiera/ORDO” (98:66). Sestdien, 3. februārī plkst.17 BK “Ogre” savā laukumā zaudēja BK “Jēkabpils” (76:79), “Betsafe/Liepāja” neizrādīja nopietnu pretestību BK “Ventspils” komandai. Trešdien, 7. februārī plkst.18:30 spēlēs “Valmiera/ORDO” – “VEF Rīga” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport).

“Latvijas Universitāte” (5-13) – “Valmiera/ORDO” (3-16) 98:66 (23:17, 37:39, 68:47)

Studenti valmieriešus pārspēja trešo reizi sezonā, bet pirmo reizi pārsvars bijis tik liels. “Latvijas Universitāte” uzvaru skaita ziņā nostājās līdzās liepājniekiem un turpina pretendēt uz 6. vietu.

“Latvijas Universitātes” pirmo ofensīvu viesi izturēja un puslaiku pabeidza ar divu punktu pārsvaru. Taču no trim komandas pieredzējušajiem līderiem viens – Jānis Kaufmanis – savainojuma dēļ spēli turpināt nevarēja un otrajā puslaikā studentu agresīvā aizsardzība pilnībā nomāca valmieriešus.

Mājiniekiem uzvara  cīņā pie groziem (38-33), daudz mazāk kļūdu (5-23), daudz precīzāki tālmeti8eni (10/26 – 4/16) un lielāks loms no sodu līnijas (22/29 – 12/19).

Uzvarētājiem Jānis Eiduks guva 19 punktus, Linards Jaunzems 17 (8 atl.), Renārs Birkāns 16. Valmieriešiem Viktors Iļjins guva 22 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Dāvids Vīksne 12 punktus.

BK “Ogre” (11-7) – BK “Jēkabpils” (7-12) 76:79 (22:19, 43:34, 60:49)

“Jēkabpilij” piektā uzvara pēdējās sešās spēlēs, un komanda mēneša laikā no pēdējās vietas pakāpusies uz 5. vietu tabulā.

Bez vairākiem savainotajiem pamatrotācijas spēlētājiem (Jānis Antrops, Rihards Zēbergs) palikusī “Ogre” trešajā ceturtdaļā panāca nopietnu pārsvaru (50:35 – 24. minūtē), bet pēdējā ceturtdaļā neizturēja viesu ofensīvu un pēdējās piecās minūtēs piekāpās viesiem.

“Ogre” zaudēja cīņā pie groziem (38-45) un trīspunktu metienos (8/25 – 11/27).

Uzvarētājiem Renārs Magone guva 24 punktus, Dominiks Domarks 19 (arī 7 atlēkušās), Jurijs Aleksejevs 12+10. Roberts Stumbris atgriezās ar 26 minūtēs gūtiem 7 punktiem un izcīnītām 6 bumbām.

“Ogrei” Mārcis Vītols guva 25 punktus (3p. 5/7), Jānis Pozņaks 16.

“Betsafe/Liepāja” – BK “Ventspils” 66:93 (14:25, 34:54, 49:75)

Līderiem pārliecinoša uzvara, pārsvars gandrīz visos spēles elementos (izņemot 3p. metienus: 9/28 – 4/18), un labs garastāvoklis pirms izšķirošās cīņas Čempionu līgā.

“Ventspilij” Ronalds Zaķis guva 17 punktus un izcīnīja 12 bumbas, Bleiks Hemiltons 15, Ingus Jakovičs 13. Liepājniekiem Tomam Leimanim 13+7 piespēles. Lauris Blaus atgriezās ar nepilnās 36 minūtēs guva 10 punktus un izcīnīja 9 bumbas (nespēlēja Kails Bendžamins).

“Latvijas Universitāte” (4-13) – “Valmiera/ORDO” (3-15)

Trešā spēle sezonā. Abās iepriekšējās uzvarējuši studenti – 29. septembrī Valmierā ar 96:87, 29. oktobrī savā laukumā ar 72:65.

“Latvijas Universitāte” pirms divām nedēļām ar uzvaru pār liepājniekiem pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, bet viņnedēļ zaudēja “Ogrei” (70:87). OlyBet LBL Zvaigžņu izlases dalībnieks un Janvāra spēlētājs Linards Jaunzems ar vidēji spēlē gūtajiem 16,5 punktiem ir trešais rezultatīvākais līgā, ar 6,6 atlēkušajām bumbām – septītais labākais cīnītājs pie groziem, ar koeficientu 17,9 – otrais efektīvākais spēlētājs līgā, tomēr basketbolā viens nav cīnītājs. Renārs Birkāns ir trešais labākais rezultatīvo piespēļu meistars – 5,3.

“Valmiera/ORDO” neveiksmju sērija OlyBet LBL čempionātā izstiepusies līdz septiņām spēlēm. Komanda noslīdējusi līdz pēdējai vietai tabulā un uzvara nepieciešama kā gaiss – lai atgūtu ticību saviem spēkiem un atdzīvinātu izredzes pacīnīties par 6. vietu. Tas gan būs iespējams tikai gadījumā, ja jaunie spēlētāji stabilizēs savu sniegumu un ieguldījumu komandas spēlē. Ar līderu spēkiem vien nepietiks. Pagaidām Viktoram Iļjinam 18,4 punkti, 10,1 atlēkusī un efektivitāte 23 – visos rādītājos pirmā vieta līgā. Jānim Kaufmanim 16,2 punkti (4. vieta līgā).