OlyBet LBL: “Ogrei” pirmā uzvara pār “Jūrmalu”

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 21. aprīlī BK “Jūrmala” zaudēja BK “Ogre” (81:82). Svētdien 22. aprīlī, “Latvijas Universitāte” zaudēja BK “Ventspils” (69:90). Otrdien, 24. aprīlī BK “Jūrmala” – “Betsafe/Liepāja”. Jau nākamajā dienā sāksies izslēgšanas turnīrs: pirmo cīņu sērijā līdz 3 uzvarām aizvadīs BK “Ogre” (4. vieta pamatturnīrā) – “Valka/Valga” (5.). Ceturtdaļfināla otrajam pārim BK “Jūrmala” (3.) pret 6. vietas ieguvējiem pirmā spēles paredzēta 28. aprīlī.

BK “Jūrmala” (21-7) – BK “Ogre” (20-9) 81:82 (22:17, 44:43, 66:62)

Tabulas kaimiņiem šosezon visas cīņas beigušās ar dramatiskām galotnēm. Pirmajās trijās spēlēs uzvarēja “Jūrmala” – 86:83, 85:82 un 88:86, ceturtajā mačā veiksmīgāka roka bija “Ogres” basketbolistiem.

Sižets bija atbilstošs gala iznākumam – vadība 15 reižu pārceļoja no vienas komandas pie otras. 13. minūtē “Jūrmala” panāca lielāko pārsvaru (33:20), taču jau līdz lielajam pārtraukumam bija atjaunots gan līdzsvars, gan intriga.

“Jūrmalai” minimāls pārsvars pie groziem (42-40) un mazliet mazāk kļūdu (15-19), toties metienos no spēles mazliet trāpīgāki bijuši Ogres basketbolisti: divpunktnieki 19/45 – 20/36, trīspunktnieki 7/22 – 8/29, sodi 22/31 – 18/23.

“Ogrei” Rinalds Sirsniņš guva 17 punktus un izdarīja 6 rezultatīvās piespēles, Guntis Sīpoliņš guva 15 punktus. “Jūrmalai” Ivars Žvīgurs guva 15 punktus, Deniss Krestiņins 13+10 atl.

“Latvijas Universitāte” (8-21) – BK “Ventspils” (26-3) 69:90 (15:25, 32:51, 53:75)

Ventspilnieki neļāva savērpties intrigai, jau pirmajā puslaikā nodrošinot komfortablu pārsvaru. Uzvarētājiem izteikts pārsvars soda laukumā: punkti 28-46, atlēkušās 32-37.

Ventspilniekiem Dominess Bārnets un Juliuss Juciks guva pa 15 punktiem, studentiem Linardam Jaunzemam 18+10 atlēkušās, Jānim Eidukam 15.

**

Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā sērijās līdz 3 uzvarām sacentīsies BK “Jūrmala” – 6. vietas ieguvēji (“Latvijas Universitāte” vai “Betsafe/Liepāja”) un BK “Ogre” – “Valka/Valga”.

Pusfinālā līdz 3 uzvarām pirmā pāra uzvarētāji spēlēs ar “VEF Rīga”, bet otrā – ar BK “Ventspils”, kas Latvijas līgas pamatturnīrā pirmo vietu izcīnījusi 16. reizi.