OlyBet LBL: pamatturnīrs beidzies, ceturtdien sākas izslēgšanas spēles

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 15. aprīlī, BK “Jēkabpils” pārspēja BK “Ventspils” vienību (87:66), nodrošinot 4. vietu pamatturnīra noslēguma tabulā. Svētdien, 16.aprīlī,  “Liepāja/Triobet” – “VEF Rīga” 75:84, “Barons kvartāls” – “Valmiera/ORDO” 58:88. pirmdien, 17.aprīlī, “Latvijas Universitāte” – “Jūrmala/Fēnikss” 71:77. BK "Ventspils" pamatturnīrā uzvarēja 15.reizi.

Ceturtdaļfināla sērijās līdz 3 uzvarām cīnīsies “Valmiera/ORDO” (3.) – “Liepāja/Triobet” (6.) un BK “Jēkabpils” (4.) – “Barons kvartāls” (5.). Pirmā pāra uzvarētājus pusfinālā gaidīs “VEF Rīga”, otrā pāra uzvarētājus – BK “Ventspils”. Ceturtdaļfināla pirmās spēles 20.aprīlī Jēkabpilī un 21.aprīlī Valmierā.

BK “Jēkabpils” (18-14) – BK “Ventspils” (27-5) 87:66

Pēc līdzvērtīgas cīņas pirmajā ceturtdaļā, turpinājumā iniciatīva piederēja sportiski daudz motivētākajiem jēkabpiliešiem. Mājinieki noturēja pamatturnīra uzvarētājus dažus punktus aiz muguras līdz 31. minūtei, bet pēdējās deviņās minūtēs dominēja laukumā, pelnīti izcīnot uzvaru un nodrošinot 4. vietu.

Par komandu noskaņojumu liecina bilance cīņā pie groziem: 50-31 “Jēkabpils” labā. Interesanti izskatās arī trīspunktnieku statistika: 15/34 – 4/26.

Uzvarētājiem Roberts Stumbris guva 20 punktus, Modests Kumpis 18.

Ventspilniekiem rezultatīvākie bija paši pieredzējušākie Villijam Dīnam 17, Kristapam Janičenokam 13 punkti.

“Liepāja/Triobet” (15-17) – “VEF Rīga” (14-4) 75:84

Kopš 11.minūtes "VEF Rīga" bija vadībā, neļaujot mājiniekiem nopietni saasināt intrigu par spēles galaiznākumu.

Liepājnieki uzvarēja cīņā pie groziem (42-32) un labi uzbruka no tālienes (11/26 - 7/16), toties nepiedodami bieži kļūdījās (25-14) un ļāva "VEF Rīga" komandai efektīvi uzbrukt no divpunktu distances (15/32 - 27/53).

Uzvarētājiem Mārtiņš Meiers guva 16, Jānis Blūms 13 punktus.

"Liepāja/Triobet" komandai Artūrs Ausējs guva 28 punktus.

“Barons kvartāls” (17-15) – “Valmiera/ORDO” (21-11) 58:88

Neatkarīgi no iznākuma “Barons kvartāls” nevarēja tikt ne augstāk, ne zemāk par 5. vietu, valmierieši nevarēja finišēt ne augstāk, ne zemāk par 3. vietu.

Uzvarētājiem D'ors Fišers guva 25 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, Damjērs Pits guva 13 punktus. "Barons kvartāls" sastāvā izcēlās līgas labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām - Dāvim Rozītim 15 punkti un 13 atl.

“Latvijas Universitāte” (5-27) – “Jūrmala/Fēnikss” (13-19) 71:77

Sezonas pēdējā spēlē pie uzvaras tika jūrmalnieki, kuri līdz ar to finišēja 7.vietā

Uzvarētājiem pa 16 punktiem guva Edgars Jeromanovs un Artūrs Dušelis.