OlyBet LBL pusfināls: “Jūrmala” neaptur “VEF Rīga” vienību

OlyBet Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra pusfināla sērijas otrajā spēlē piektdien, 11. maijā,  BK “Jūrmala ” savā laukumā zaudēja “VEF Rīga” (69:99). Sērijā līdz 3 uzvarām rīdzinieki ir vadībā ar 2:0. Nākamā spēle svētdien, 13. maijā, plkst.17 Elektrum Olimpiskajā centrā.

Sestdien, 12. maijā, plkst.17 Ventspils Olimpiskajā centrā sāksies trešā spēle sērijā BK “Ventspils” – BK “Ogre” (1:1).

Visas izslēgšanas turnīra cīņas tiešraidē translē Lattelecom interaktīvās televīzijas kanāls Best4sport TV.

BK “Jūrmala” (3.) – “VEF Rīga” (2.) 69:99 (13:27, 32:52, 56:72). Sērijā 0:1

Čempioni nedod iemeslu šaubīties par savu pārsvaru.

Pirmajā puslaikā rīdzinieki dominēja, sagādājot neatrisināmas problēmas “Jūrmalas” aizsardzībai un noturot pretiniekus tālu aizmugurē. Pēc lielā pārtraukuma “Jūrmala” “parādīja zobus”, samazinot rezultāts starpību līdz 53:61, tomēr vairāk mājiniekiem netika ļauts.

“VEF Rīga” liels pārsvars pie groziem (atlēkušās 23-42) un trīspunktnieku precizitātē (9/28 – 15/29).

Uzvarētājiem astoņiem(!) spēlētājiem no 10 līdz 12 punktiem. ”Jūrmalai” Uģis Pinete guva 19 punktus.

BK “Ventspils” (1.) – BK “Ogre” (4.). Sērijā 1:1

Ventspilnieki pirmajā mačā uzvarēja pārliecinoši (98:77), “Ogres” revanšs nebija drošs līdz pēdējais minūtei (84:77), tomēr pirms trešās spēles komandu izredzes atkal ir vienādas.

BK “Ventspils” sastāvu “saīsinājušas” vairāku spēlētāju veselības problēmas, kas skārušas gan ārējo līniju, gan “garo galu”. Pirmajā spēlē ventspilniekiem vismaz pirmajā puslaikā izdevās nepieļaut “Ogres” trīspunktu krusu, izsitot viesus no ierastā spēles ritma. Kad bija iegūta iniciatīva un pārsvars, otrajā puslaikā bez īpašiem piedzīvojumiem izdevās izturēt arī ogrēniešu enerģisko ofensīvu. Jautājums – vai pietiks resursu, lai šo uzvaras recepti liktu lietā arī trešajā spēlē?

BK “Ogre” otrajā spēlē izpildīja savu galveno uzdevumu  - neļāva “Ventspilij” iemest vairāk par 80 punktiem, savukārt pati sameta šosezon ierasto punktu normu. Jautājums – vai viesos bumba grozā kritīs tikpat paklausīgi un pietiks enerģijas aizsardzībā visus 40 minūšu garumā?