OlyBet LBL: “Ventspils” Jēkabpilī dāvanas nepasniedz

OlyBet Latvijas Basketbola līgā trešdien, 11. aprīlī, BK “Jēkabpils” savā laukumā zaudēja BK “Ventspils” (67:88), “VEF Rīga” pārspēja BK “Jūrmala” (69:60). Nākamās spēles nedēļas nogalē. Sestdien, 14. aprīlī plkst. 17 līderu cīņa BK “Ventspils” – “VEF Rīga” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport) un “Betsafe/Liepāja” – BK “Jūrmala”. Svētdien, 15. aprīlī plkst.17 “Latvijas Universitāte” – BK “Ogre” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport).

BK “Jēkabpils” (8-21) – BK “Ventspils” (24-2) 67:88 (22:22, 35:39, 44:70)

Jēkabpiliešiem tikai uzvara pamatturnīra pēdējā spēlē saglabātu izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram. Pirmajā puslaikā mājinieki pret līderiem noturējās godam, taču pēc lielā pārtraukuma ventspilnieki palielināja jaudu aizsardzībā un drīz vien spēles liktenis bija izšķirts.

Ventspilniekiem milzīgs pārsvars pie groziem (47-27) un uzbrukumos no soda laukuma (punkti 40-20).

Uzvarētājiem Ronalds Zaķis guva 17 punktus, Māris Gulbis un Maikls Brusevics pa 13. Jēkabpiliešiem Kristaps Kanbergs un Dominiks Domarks gva pa 14 punktiem.

Uz 6. vietu turpina pretendēt divas komandas: “Latvijas Universitāte” (būs sestā, ja finišēs vismaz ar tādu pašu uzvaru skaitu, kā tuvākie konkurenti) un “Betsafe/Liepāja” (būs sestā, ja iegūs vismaz par uzvaru vairāk nekā studenti). LU vēl spēlēs ar “Ogri” un “Ventspili”, liepājniekiem divas spēles ar “Jūrmalu”.

“VEF Rīga” (19-2) – BK “Jūrmala” (19-6) 69:60 (19:18, 31:35, 51:47)

Rīdziniekiem 15. uzvara OlyBet LBL čempionātā pēc kārtas un saglabātas izredzes pamatturnīrā finišēt 1. vietā (“tikai” jāuzvar pēdējos divos mačos ar “Ventspili” un “Ogri”). “Jūrmala” šķīrusies no izredzēm pakāpties uz 2. vietu u vēl vajadzīga viena uzvara četrās spēlēs, lai nosargātu trešo.

Jūrmalnieki spēles gaitā 11 reizes izvirzījās vadībā, ar enerģisku spuru otrās ceturtdaļas sākumā aizmuka līdz 28:19, tomēr spēles turpinājumā izpaudās “VEF Rīga” spēlētāju augstākā individuālā meistarība un komandas labā spēles kondīcija.

Rīdziniekiem laba “raža” no trīspunktu zonas (12/31 – 5/16), tiesa, pārāk daudz kļūdu (20-12).

Uzvarētājiem Kristaps Janičenoks guva 17 punktus (trīspunktnieki 4/5), Alekss Peress 10. Jūrmalniekiem Ivars Rihards Žvīgurs guva 12, Ervīns Jonāts 11 punktus.