Logo

OlyBet LBL: “Ventspils” un “Jūrmala” uzvar, LU pirmā mājas spēle

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionātā sestdien, 21. oktobrī, BK “Ventspils” izbraukumā sagrāva “Betsafe/Liepāja” (78:52), bet “Jūrmala” ar 103:58 sagrāva “Valmiera/ORDO”. Svētdien, 22. oktobrī, plkst.18 Elektrum Olimpiskajā centrā spēlēs “Latvijas Universitāte” – BK “Jēkabpils”.

“Betsafe/Liepāja” (1-3) – BK “Ventspils” (6-0) 52:78 (8:24, 17:45, 31:67)

Jau no pirmās minūtes kļuva skaidrs, ka laukumā satikušās dažādu svara kategoriju komandas un spēku samēri mainījās tikai pēdējā ceturtdaļā, kad ventspilnieku tvēriens mazliet atslāba.

Uzvarētājiem laukumā tika visi 11 basketbolisti, ieskaitot savainojuma dēļ gandrīz 11 mēnešus nespēlējušo Rihardu Lomažu (11 minūtēs trīspunktnieki 2/2 un 2 rezultatīvās piespēles). Jūliuss Juciks guva 14 punktus, Ronalds Zaķis 12+7 atlēkušās.

Zaudētājiem Kenets Brauns guva 19 punktus.

“Jūrmala” (3-2) – “Valmiera/ORDO” (1-5) 103:58 (26:13, 47:23, 81:47)

Arī jūrmalnieku pārsvaru pār Valmieras komandu, kas spēlēja bez savainotajiem Edmunda Elkšņa un Viktora Iļjina) sāka krāt jau no paša spēles sākuma un ofensīvu turpināja līdz pēdējai minūtei.

Uzvarētājiem liels pārsvars cīņā pie groziem (47-30) un rezultatīvajās piespēlēs (28-12), kā arī daudz mazāk kļūdu (15-26). Pa 14 punktiem guva Ervīns Jonāts un Mārcis Saulītis. Zaudētājiem 15 punktus guvis Eduards Hāzners.

22.oktobrī plkst.18: “Latvijas Universitāte” – BK “Jēkabpils”

Latvijas Universitātes basketbola komanda, kā ierasts, pirmo mājas spēli organizēs īpašā gaisotnē, sarūpējot ne vienu vien pārsteigumu. Pirmo reizi Latvijas Universitātes atbalstītāji vienosies fanu gājienā, kas plkst.17:30 sāksies pie Dailes teātra. Īpašā atklāšanas šova detaļas, protams, netiek atklātas, saglabājot pārsteiguma efektu. Taču ikviens var būt drošs: LU mājas spēlē aktivitātes un interesantas nodarbes gaida kā lielos, tā pašus mazākos spēļu apmeklētājus, kurus laipni gaidīs “bērnu stūrītī”. Turklāt “Latvijas Universitātes sports prezentēs” savu jauno talismanu.

Pēc četrām izbraukuma cīņām studenti savu skatītāju priekšā laukumā dosies ar bilanci 1-3. Sezonas atklāšanas spēlē LU studenti pārspēja “Valmiera/ORDO” (95:87) komandu, pēc tam sekojušas neveiksmes pret “Ventspili” (58:85), “Ogri” (71:81) un “Jūrmalu” (59:88). Statistikā izceļas trīs komandas līderi: Renāram Birkānam vidēji spēlē 15,8 punkti un 6,5 rezultatīvas piespēles, Linards Jaunzems (15,3) un Jānis Eiduks (15).

BK “Jēkabpils”, ko trenē bijušais LU komandas spēlētājs un sieviešu komandas treneris Rūdolfs Rozītis, ir vienīgā OlyBet LBL komanda, kas vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru. Pirmajās spēlēs izbraukumā zaudēts BK “Ogre” (52:76) un BK “Ventspils” (50:76), bet savā laukumā BK “Jūrmala” (49:72) un “Valka/Valga” (60:70). Stabilākais līdz šim bijis Jurijs Aleksejevs (13,3 punkti un 10 atlēkušās). Trijās spēlēs komanda vidēji guvusi tikai 52,8 punktus.