Pafbet LAT-EST ceturtdaļfināls: “VEF Rīga” iekļūst Final 4

Piektdien, 1. aprīlī, Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē “VEF Rīga” izbraukumā pagarinājumā pārspēja “Tartu Ulikool” (88:85), sērijā uzvarēja ar 2:0 un kvalificējās Final 4 turnīram. Sestdien, 2. aprīlī, plkst.17 notiks divas spēles: BK “Ogre” – “TalTech” (sērijā 1:0) un “Parnu Sadam” – “Kalev/Cramo” (1:0). Svētdien, 3. aprīlī, plkst.17 “KK Viimsi” – BK “Ventspils” (1:0).

“Tartu Ulikool” – “VEF Rīga” 88:85 (36:19, 43:38, 62:58. 80:80). Sērijā 0:2 (57:91).

Pirmajā ceturtdaļā Tartu komanda ar agresivitāti un izcilu tālmetienu precizitāti (8/10) sagādāja rīdziniekiem pamatīgas problēmas (pirmajās trīsarpus minūtē 22:9,10. minūtē 36:19). Turpinājumā “VEF Rīga” nobremzēja mājinieku uzbrukumu, pamazām samazināja rezultāta starpību un 35. minūtē jau panāca vērā ņemamu pārsvaru (73:64). To nosargāt neizdevās, nācās spēlēt pagarinājumu un intriga saglabājās līdz pēdējām sekundēm

Uzvarētājiem liels pārsvars cīņā pie groziem (54-31) un uzbrukumos no soda laukuma (2p. 24/46 – 15/35). Tartu vienība precīzāk uzbruka no tālienes (“VEF Rīga”9/31 – 14/34).

Rīdziniekiem Aleksandrs Madsens guva 24 punktus, Rons Karijs 17 (6 piesp.), Džeilans Railijs 15, Kristers Zoriks 12.

Tartu vienībai Brakstons Haginss guva 19 punktus, Emanuels Vembi 14, Adomass Drungils 13.

Sestdien plkst.17 “Parnu Sadam – “Kalev/Cramo”: Delfi.ee

Sērijā 1:0 (67:70).Trešā spēle, ja vajadzēs: 5. aprīlī plkst.19 Tallinā.

Pirmās spēles iznākums  vedina runāt par pārsteigumu. Tomēr skaitļi liecina ko citu. Kopš decembra vidus komandu bilance Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā bijusi gandrīz vienāda: “Kalev/Cramo” 14-5, “Parnu Sadam” 13-5. Čempioniem būs jāpieliek lielas pūles, lai lauztu sērijas gaitu.

Sestdien plkst.17 BK “Ogre” – “TalTech”: TV4, sportacentrs.com

Sērijā 1:0 (89:77). Trešā spēle, ja vajadzēs: 5. aprīlī plkst.19 Tallinā.

“Ogre” pirmajā spēlē ar agresīvu aizsardzību nobremzēja “TalTech” uzbrukumu, piespiežot mājiniekus izdarīt daudz nesagatavotu metienu no tālienes (8/33). Ja atbildes maču izdosies aizvadīt tikpat labā līmenī, liela iespējamība, ka “Ogre” trešo reizi spēlēs apvienotās līgas Final 4. Bet – būtu ļoti pārdroši cerēt, ka savā laukumā uzvara nāks vieglāk, nekā tas notika Tallinā

Svētdien plkst.17 “KK Viimsi/Sportland” – BK “Ventspils”: Delfi.ee

Sērijā 1:0 (70:63). Trešā spēle, ja vajadzēs: 6. aprīlī Ventspilī.

Ventspilniekiem jāatrod pēdējos mačos pazaudētais spēles ritms un precizitāte.

**

Ceturtdaļfināla sēriju uzvarētāji 9. un 10. aprīlī “Arēnā Rīga” Final 4 turnīrā noskaidros ceturtās sezonas čempionus (biļetes var iegādāties šeit).