Pafbet LAT-EST ceturtdaļfināls: “Ventspils” zaudē “Viimsi”, piektdien “VEF Rīga” Tartu

Ceturtdien, 31. martā, Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sēriju pirmajā spēlē BK “Ventspils” savā laukumā zaudēja “KK Viimsi/Sportland” (63:70). Sērijās cīņas rit līdz divām uzvarām. Trijos pāros no četriem pirmajos mačos uzvarējušas komandas, kuras pamatturnīrā ieņēma zemāku vietu Piektdien, 1. aprīlī, plkst.18 otro spēli aizvadīs “Tartu Ulikool” – “VEF Rīga” (sērijā 0:1, Delfi.ee tiešraide).

Ceturtdien plkst.19 BK “Ventspils” (3.) – “KK Viimsi/Sportland” (6.) 63:70 (16:18, 32:33, 55:55)

Otrā spēle 3. aprīlī plkst.17 Vīmsi, trešā, ja vajadzēs: 6. aprīlī Ventspilī.

Pārmaiņus vadībā bija abas komandas, bet mazliet biežāk neliels pārsvars bija visiem. “Ventspils” lielāku pārsvaru par 54:51 (29. minūtē), “KK Viimsi” izšķirošo izrāvienu veica pēdējās ceturtdaļas vidū (57:62 – 35. minūtē). Atlikušajā laikā mājiniekiem atspēlēties vairs neizdevās.

“Ventspils” slikti uzbruka no tālienes (3/24 – 5/19), viesi slikti meta sodus (14/17 – 5/14).

Mājiniekiem Aurims Majausks guva 19 punktus, Artūrs Ausējs 9.

“KK Viimsi” Tailers Robersons guva 15 punktus, Rains Veidemans 14, Karls Johans Lips 10.

Piektdien plkst.18 “Tartu Ulikool” – “VEF Rīga”: Delfi.ee

Sērijā 0:1 (57:91). Trešā spēle, ja vajadzēs: 4. aprīlī Rīgā.

“VEF Rīga” pārliecinošā uzvara pirmajā spēlē (91:57) negarantē mierīgu dzīvi atbildes mačā. Tartu vienība kopš februāra sākuma uzvarējusi deviņās spēlēs no 12, tai skaitā pieveikusi abas Latvijas labākās komandas.

Sestdien plkst.17 “Parnu Sadam – “Kalev/Cramo”: Delfi.ee

Sērijā 1:0 (67:70).Trešā spēle, ja vajadzēs: 5. aprīlī plkst.19 Tallinā.

Pirmās spēles iznākums  vedina runāt par pārsteigumu. Tomēr skaitļi liecina ko citu. Kopš decembra vidus komandu bilance Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā bijusi gandrīz vienāda: “Kalev/Cramo” 14-5, “Parnu Sadam” 13-5. Čempioniem būs jāpieliek lielas pūles, lai lauztu sērijas gaitu.

Sestdien plkst.17 BK “Ogre” – “TalTech”: TV4, sportacentrs.com

Sērijā 1:0 (89:77). Trešā spēle, ja vajadzēs: 5. aprīlī plkst.19 Tallinā.

“Ogre” pirmajā spēlē ar agresīvu aizsardzību nobremzēja “TalTech” uzbrukumu, piespiežot mājiniekus izdarīt daudz nesagatavotu metienu no tālienes (8/33). Ja atbildes maču izdosies aizvadīt tikpat labā līmenī, liela iespējamība, ka “Ogre” trešo reizi spēlēs apvienotās līgas Final 4. Bet – būtu ļoti pārdroši cerēt, ka savā laukumā uzvara nāks vieglāk, nekā tas notika Tallinā

**

Ceturtdaļfināla sēriju uzvarētāji 9. un 10. aprīlī “Arēnā Rīga” Final 4 turnīrā noskaidros ceturtās sezonas čempionus (biļetes var iegādāties šeit).