Pafbet LAT-EST: “Liepāja” un BK “Ogre” izcīna ceturtās uzvaras

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta Latvijas grupā sestdien, 21. novembrī, BK “Liepāja” otro reizi pārspēja “Valmiera Glass VIA” (79:72), bet BK “Ogre” – “Latvijas Universitāti” (83:58). Turnīrs atsāksies decembra sākumā – pēc valstsvienību spēļu “loga”. Ārkārtējās situācijas apstākļos noteikto ierobežojumu dēļ spēle notiks bez skatītāju klātbūtnes. Statistikas tiešraides: https://www.estlatbl.com/lv.

BK “Liepāja” (4-5) – “Valmiera Glass VIA” (2-6) 79:72 (22:20, 45:42, 58:58)

Spraigs sižets un efektīgas epizodes abu komandu izpildījumā.

Liepājniekiem otrās ceturtdaļas vidū izdevās labs izrāviens, no 22:24 panākot 35:24. Taču, kā tas jau noticis citās šīs komandas spēlēs, pārsvara noturēšanai pietrūka pacietības uzbrukumā un nepiekāpības aizsardzībā. “Valmiera Glass VIA” līdzsvaroja gan spēli, gan rezultātu, un, kaut arī turpinājumā biežāk neliels pārsvars bija “Liepājai”, 100 sekundes pirms beigām izredzes uzvarēt bija abām komandām (70:69). Galotnē mača likteni izšķīra Dāvja Geka septiņi punkti un “Liepājas” kolektīvais darbs aizsardzībā.

Uzvarētājiem pārsvars divpunktu metienu precizitātē (21/32 – 18/43).

BK “Liepāja” komandai Dāvis Geks guva 21 punktu m(3p. 4/7), izcīnīja 6 bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles. Roberts Bērziņš guva 13 punktus, Iļja Gromovs 9+8 atl. Debijas spēlē Zigmāram Raimo 12 minūtēs 4 punkti.

“Valmiera Glass VIA” komandai Edmunds Elksnis guva 18 punktus, izcīnīja 7 bumbas un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles, Ervīns Jonāts 18 (3p. 4/6) un 6 bumbas. Valters Vēveris un Valters Liepiņš pa 10.

BK “Ogre” (4-4) – “Latvijas Universitāte” (0-9) 83:58 (14:8, 32:20, 65:33)

Otrās ceturtdaļas sākumā studenti no 8:14 panāca 15:14 – tas bija vienīgais brīdis, kad viesiem izdevās atdzīvināt intrigu.

Mājiniekiem laba metienu precizitāte (2p. 22/35 – 12/26, 3p. 10.23 – 8/28) un krietni mazāk kļūdu (8-19).

BK “Ogre” labā Andrē Vokers guva 18 punktus, Kristaps Dārgais 17, Uģis Pinete 16.

“Latvijas Universitātei” Anrijs Miška guva 16 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Kārlis Žunda 13 (8 atl., 7 piesp.).

**

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrs turpināsies abās valstīs atsevišķi. Tiek izskatītas iespējas organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru.

Igaunijā sestdien “Kalev/Cramo” (7-1) – “TaTtech” (2-8) 113:59 (uzvarētājiem Jānis Kaufmanis guva 14 punktus). “Kalev/TLU” (2-8) – “AVIS Utilitas Rapla” (6-5) 83:89 (uzvarētājiem Roberts Freimanis guva 16 punktus).