Pafbet LAT-EST: Retro spēlē “VEF Rīga” pārspēj “Ogri; augstskolu derbijā uzvar “VALMIERA GLASS VIA”

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta Latvijas grupā sestdien, 20. martā, “VEF Rīga” trešo reiz šosezon pārspēja BK “Ogre” (97:76), bet “VALMIERA GLASS VIA” pieveica “Latvijas Universitāti” (100:93). Komandas spēlēja retro formas tērpos. Trešdien, 24. martā, plkst.19 spēlēs BK “Ogre” – BK “Ventspils”. Ārkārtējās situācijas apstākļos noteikto ierobežojumu dēļ spēles notiek bez skatītāju klātbūtnes. Statistikas tiešraides: https://www.estlatbl.com/lv .

Situācija Latvijas grupas tabulā: “VEF Rīga” 20-2, BK “Ventspils” 14-7, BK “Ogre” 13-9, BK “Liepāja” 10-12, “VALMIERA GLASS VIA” 7-16, “Latvijas Universitāte 3-21.

“VEF Rīga” (20-2) – BK “Ogre” (13-9) 97:76 (22:26, 46:37, 69:58)

“VEF Rīga” nodrošināta pozitīva savstarpējo spēļu bilance pret visiem konkurentiem, “Ogrei” pasliktinās izredzes pakāpties uz 2. vietu pamatturnīrā.

“Ogrei” izdevās divi labi izrāvienu – 8:0 spēles sākumā un 11:0 trešās ceturtdaļas ievadā, nepilnās trijās minūtēs no 37:46 panākot 48:46. Tomēr rīdzinieki, par spīti Čempionu līgas izbraukumā iekrātajam nogurumam, atrada spēles ritmu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kopš otrās ceturtdaļas sākuma gandrīz visu laiku turoties vadībā un izcīnot pārliecinošu uzvaru

Rīdziniekiem izcila metienu precizitāte: tālmetieni 15/30 – 10/29, divpunktnieki 19/27 – 16/32.

“VEF Rīga” komandai Kails Allmens guva 30 punktus un izdarīja 7 rezultatīvās piespēles, Kristers Zoriks 16, Verbers Kohs 13, Artis Ate 11, Sauļus Kulvietis 11.

“Ogrei” Andrē Vokers guva 18 punktus, Kristaps Dārgais 17 (8 atl.), Rihards Kuksiks 14.

“VALMIERA GLASS VIA” (7-16) – “Latvijas Universitāte” (3-21) 100:93 (28:20, 51:36, 75:68)

Spriedze līdz pēdējai minūtei, cienījama rezultativitāte – augstskolu komandas sezonas laikā spērušas soli uz priekšu, solot interesantu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu.

Valmierieši izšķirošo pārsvaru ieguva pirmā puslaika beigās, no 32:30 aizbēgot līdz 51:33. “Latvijas Universitātei” izdevās atjaunot intrigu, vairākkārt pietuvojoties pretiniekiem līdz viena metiena tiesai (75:74 – 33. minūtē, 88:85 – 37.). Tomēr mājinieki nosargāja pārsvaru.

Abām komandām laba metienu precizitāte: divpunktnieki 23/36 – 24/34, trīspunktnieki 12/27 – 10/23. Mājiniekiem pārsvars cīņā pie groziem (33-25).

“VALMIERA GLASS VIA” komandai  Ervīns Jonāts guva 22 punktus, Valters Vēveris 21, Klāvs Dubults 16+9 atl,, Kārlis Apsītis 14, Edmunds Elksnis 13+10 piesp.

“Latvijas Universitātei” Anrijs Miška guva 29 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Pauls Miglinieks un Reinis Avotiņš pa 12.

**

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrs notiek abās valstīs atsevišķi. No 8. līdz 11. aprīlim Rīgā paredzēts Final 6 turnīrs, kurā piedalīsies pa trim labākajām komandām no katras valsts.

Piektdien Rakvere Tarvas” – “Kalev/Cramo” 67:81 (zaudētājiem Kristaps Gludītis guva 4 punktus, uzvarētājiem Jānis Kaufmanis 10).

Situācija Igaunijas grupā: “Parnu Sadam” 17-6, “Kalev/Cramo” 16-2, “AVIS Utilitas Rapla” 12-10, “Rakvere Tarvas” 10-12, “TalTech” 9-11, “Tartu Ulikool” 8-15, “Kalev/TLU” 3-19.