Pafbet LAT-EST: svarīgas uzvaras “Ventspilij” un “VALMIERA GLASS VIA”

Trešdien, 26. janvārī, Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā Latvijas komandu savstarpējās spēlēs  BK “Ogre” zaudēja BK “Ventspils” (69:78) un “VALMIERA GLASS VIA” pārspēja BK “Liepāja” (86:71). Latvijas komandām nākamās spēles svētdien, 30. janvārī: BK “Ogre” – “VEF Rīga” un “KK Viimsi” – “Latvijas Universitāte”.

BK “Ogre” (7-7) – BK “Ventspils” (11-1) 69:78 (16:25, 35:41, 50:54)

Ventspilnieki spēli sāka krietni ātrāk un precīzāk, 9. minūtē sasniedzot vērā ņemamu pārsvaru (11:25). Turpinājumā “Ogre” atguvās un epizodiski pārņēma iniciatīvu, otrajā ceturtdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 33:37 (19. minūtē). Otrais puslaiks aizritēja līdzvērtīgākā cīņā, līdz pašai galotnei saglabājās intriga, tomēr “Ogre” netika tuvāk par 50:53 (30. minūtē) un 57:60 (33.).

Ventspilniekiem liels pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 44-55) un precīzāki tālmetieni (6/29 – 8/28), kā arī daudz neizmantotu iespēju no soda metienu līnijas (15/21 – 20/36).

“Ogrei” Mats Juciks guva 15 punktus, Rinalds Sirsniņš un Prentiss Niksons pa 10.

“Ventspilij” Artūrs Ausējs guva 24 punktus, Kristaps Mediss 16, Linards Jaunzems 11+11 atl., Guntis Sīpoliņš 10.

“VALMIERA GLASS VIA” (4-12) – BK “Liepāja” 86:71 (3-11) (25:13, 42:30, 67:50)

Tabulas kaimiņi savstarpējo spēli sagaidīja atšķirīgā kondīcijā un tas izpaudās arī laukumā. Valmierieši uzreiz uzņēmās iniciatīvu un ieguva pārsvaru (25:10 – 10. minūtē). “Liepāja”, no kuras ierindas izgājis arī Roberts Bērziņš, otrajā ceturtdaļā mazliet samazināja rezultāta starpību (22:29 – 15. minūtē)m, bet tuvāk vairs netika.

Uzvarētājiem izteikts pārsvars tālmetienos (15/34 – 7/22), toties zaudējums cīņā pie groziem (atlēkušās 39-50).

Valmieras komandai Jānis Kaufmanis guva 19 punktus, Ingus Jakovičs 16 (abiem pa 7 rezultatīvām piespēlēm).

Liepājas vienībai Zigmārs Raimo guva 23 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, Roberts Krastiņš 13, Kārlis Šiliņš 12.