Pafbet LAT-EST: Tartu komanda piesakās uz 8. vietu

Otrdien, 22. martā, Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā “VALMIERA GLASS VIA” izbraukumā zaudēja “Tartu Ulikool” (61:75), kas tabulā izvirzījās 8. vietā. Trešdien, 23. martā, plkst.19 spēlēs BK “Ogre” – BK “Liepāja” (sportacentrs.com tiešraide) un “Rakvere Tarvas” – “Latvijas Universitāte” (Delfi.ee)

“Tartu Ulikool” (11-24) – “VALMIERA GLASS VIA” (8-17) 75:61 (15:14, 32:28, 53:46)

Spēles liktenis izšķīrās otrā puslaika vidū, kad Tartu vienība no 35:44 (24. minūtē) panāca 62:46 (33.)

Uzvarētājiem Brakstons Haginss guva 16 punktus.

Valmieriešiem Darusam Klārkam 16 punkti un 9 bumbas, Klāvam Dubultam 15+8 atl.

Nikolaja Mazura trenētā Tartu komanda tabulā panāca Raplas vienību, un apsteidza to labākas savstarpējo spēļu bilances dēļ. Lai nosargātu 8. vietu vai nu pašiem ceturtdien jāpieveic “Ventspili”, vai jāsagaida Raplas vienības zaudējums mačā ar “Tallinna Kalev”.

“AVIS Utilitas Rapla” (11-14) – “Kalev/Cramo” (21-5) 61:85 (10:32, 28:50, 45:70)

Lai iegūtu 8. vietu, Raplas komandai pēdējā mačā jāpieveic pastarīšus “Tallinna Kalev” un jācer, ka Tartu vienība zaudēs “Ventspilij”.

Igaunijas čempioni aizvadījuši pēdējo spēli un ieņem 3. vietu. Vēl var būt otrie – ja “Ventspils” nedēļas nogalē izbraukumā zaudēs gan Tartu vienībai, gan “TalTech”.

Trešdien plkst.19 BK “Ogre” (14-10) – BK “Liepāja” (5-20): sportacentrs.com

“Ogrei” uzvara vajadzīga, lai tuvotos 5. vietai (vēl vajadzēs sestdien pieveikt arī “Rakvere Tarvas”).

“Liepāja” nevar būtiski uzlabot pozīcijas tabulā.

Trešdien plkst.19 “Rakvere Tarvas” (4-20) – “Latvijas Universitāte” (6-18): Delfi.ee

Rakverieši augstāk par 13. vietu var pakāpties tikai ar uzvarām abās pēdējās spēlēs (arī sestdien Ogrē).

“Latvijas Universitāte” jau nodrošinājusi 5. pozīciju Latvijas komandu konkurencē.

**

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas astoņas labākās komandas ceturtdaļfinālā sērijās līdz 2 uzvarām cīnīsies par vietu Final 4 turnīrā (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.).

Pamatturnīra pēdējās spēles vairs neietekmēs Latvijas komandu pozīcijas un valsts čempionāta izslēgšanas turnīra pāru sastāvu. “VEF Rīga” un BK “Ventspils” garantējušas vietu valsts čempionāta pusfinālā, bet ceturtdaļfināla sērijās līdz trim uzvarām spēlēs BK “Ogre” – BK “Liepāja” un “VALMIERA GLASS VIA” – “Latvijas Universitāte”.