Logo

Pafbet LAT-EST: valmierieši uzvar Liepājā; sestdien LU - "Ogre"

Pafbet LAT-EST: valmierieši uzvar Liepājā; sestdien LU -

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta Latvijas grupā piektdien, 19. februārī, BK “Liepāja” zaudēja  “Valmiera Glass VIA” (69:73). Sestdien, 20. februārī, plkst.17 spēlēs “Latvijas Universitāte” – BK “Ogre” (Best4sport TV tiešraide). Ārkārtējās situācijas apstākļos noteikto ierobežojumu dēļ spēles notiek bez skatītāju klātbūtnes. Statistikas tiešraides: https://www.estlatbl.com/lv .

Situācija Latvijas grupas tabulā: “VEF Rīga” 16-2, BK “Ventspils” 11-5, BK “Ogre” 11-5, BK “Liepāja” 8-8, “Valmiera Glass VIA” 4-13, “Latvijas Universitāte 1-18.

BK “Liepāja” (8-8) – “Valmiera Glass VIA” (4-13) 69:73 (25:21, 44:43, 60:56)

Valmieras komandai otrā uzvara pēc kārtas.

Liepājnieki labāk sāka (21:11 – 6. minūtē) un turējās vadībā spēles lielākajā daļā. Pēdējais izrāviens izdevās 37. minūtē (66:59), tomēr izšķirošo vārdu šajā mačā teica viesi. Pēc 66:70 pēdējā minūtē liepājniekiem bija vairākas iespējas atgūt vadību, tomēr veiksmi vairāk bija nopelnījuši valmierieši.

Viesi uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (41-49) un precīzāk uzbruka no tālienes (6/26 – 8/24).

“Valmiera Glass VIA” komandai Valters Vēveris guva 18 bumbas, Edmunds Elksnis 12, Klāvs Dubults 11, Valters Liepiņš 11, Kārlis Apsītis 10.

Liepājniekiem Dāvis Geks guva 18 punktus, Renārs Birkāns 16 (10 piespēles), Zigmārs Raimo 12 (8 atl.).

Sestdien plkst.17 “Latvijas Universitāte” (1-18) – BK “Ogre” (11-5): Best4sport TV

Pirmajās trijās spēlēs uzvarēja “Ogre” – 78:67, 83:58 un 69:60.

“Latvijas Universitāte” pēc pirmās uzvaras piedzīvojuši trīs zaudējumus mačos ar līdervienībām, bet mačā ar “Ventspili” bija tuvu vēl vienam panākumam, piekāpjoties tikai galotnē (65:69). Jauniešiem kvalitatīvi spēles fragmenti kļūst aizvien garāki. Labākā statistika Kārlim Žundam (11,1 punkts, 6,3 atlēkušās bumbas un 4,1 rezultatīvā piespēle) un Anrijam Miškam (10,4 + 5,3 atlēkušās bumbas).

BK “Ogre” uzvarējusi piecās spēlēs pēc kārtas, tai skaitā pieveicot “VEF Rīga” un “Ventspili”. Vēl viena uzvara ļaus pakāpties uz otro vietu. Tikko bijusi 18 dienu pauze spēļu praksē. Statistikā līderi ir Andrē Vokers (14,2 punkti), Uģis Pinete (12,3) un Kristaps Dārgais (11,4+9,1 atl.).

**

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrs notiek abās valstīs atsevišķi. Tiek izskatītas iespējas organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru.

Situācija Igaunijas grupā: “Parnu Sadam” 17-5, “Kalev/Cramo” 11-2, “AVIS Utilitas Rapla” 12-8, “Rakvere Tarvas” 9-10, “TalTech” 8-10, “Tartu Ulikool” 7-14, “Kalev/TLU” 3-18.