Logo

Pafbet LAT-EST: “Ventspilij” 14. uzvara, LU un valmieriešiem neveiksmes

Svētdien, 13. februārī, Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas spēlē BK “Ventspils” pārspēja Tartu komandu (69:62), “Latvijas Universitāte” zaudēja “AVIS Utilitas Rapla” (61:92), bet “VALMIERA GLASS VIA” izbraukumā piekāpās “KK Viimsi” (70:73). Trešdien, 16. februārī, notiks četras spēles: plkst.18:30 BK “Liepāja” – BK “Ventspils” (TV4 un sportacentrs.com), plkst.19 BK “Ogre” – “Parnu Sadam” (sportacentrs.com), “Kalev/Cramo” – “VEF Rīga” (Delfi.ee) un “VALMIERA GLASS VIA” – “Taltech”.

BK “Ventspils” (14-2) – “Tartu Ulikool” (7-13) 69:62 (18:17, 38:27, 50:45)

Ventspilniekiem pēc ilgāka pārtraukuma bija pilns 12 spēlētāju pieteikums, tiesa, Artūrs Ausējs vēl palika uz rezervistu soliņa. Mājinieki bija vadībā gandrīz visu spēles laiku. 25. minūtē šķita, ka panākts izšķirošais pārsvars (50:33), tomēr 31. minūtē Tartu vienība bija atjaunojusi intrigu (50:47). Tiesa, itin drīz “Ventspils” atkal likvidēja šaubas par savu pārsvaru (62:47).

Uzvarētājiem pārsvars tālmetienu kvantitātē un kvalitātē (10/29 – 4/16).

“Ventspilij” Guntis Sīpoliņš guva 21 punktu (3p. 5/6), Linards Jaunzems 17 (3/5).

Tartu komandai Emanuels Vembi guva 20 punktus un izcīnīja 13 bumbas, Merts Rozentāls 16.

“Latvijas Universitāte” (5-12) – “AVIS Utilitas Rapla” (9-9) 61:92 (21:21, 29:40, 47:68)

Studenti labi sāka spēli, tomēr no otrās ceturtdaļas sākuma līdz pašām beigām noteikumus laukumā diktēja Raplas komanda. Viesi bija pārāki cīņā par atlēkušajām bumbām (23-42) un guva daudz vairāk punktu no soda laukuma (28-49).

“Latvijas Universitātei” Reinis Avotiņš guva 13 punktus, Ričards Vitoļskis 11.

Raplas komandai Džerons Martins guva 22 punktus, Derils Takers 20.

“KK Viimsi” (14-7) – “VALMIERA GLASS VIA” (5-13) 73:70 (21:17, 39:33, 52:54)

Valmieriešiem pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Spēles lielākajā daļā vadībā bija Vīmsi komanda, tomēr “VALMIERA GLASS VIA” izdevās izrauties priekšā gan trešās ceturtdaļas beigās, gan spēles galotnē (70:69). Tomēr pēdējos punktus guva “Viimsi”.

Valmierieši krietni labāk uzbruka no tālienes (8/27 – 3/23), toties daudz retāk tika pie soda metieniem (6/12 – 22/25).

“VALMIERA GLASS VIA” komandai Jānis Kaufmanis guva 28 punktus, Klāvs Dubults 11 (11 atl.), Daruss Klārks 11.

“Viimsi” vienībai Tāvi Jurkatamms guva 18 punktus, Rains Veidemans 14, Ronalds Zaķis 12.