Logo

Pafbet LBL ceturtdaļfināls: “Ogre” iekļūst pusfinālā

Ceturtdien, 22. aprīlī, Pafbet Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē “Latvijas Universitāte” zaudēja BK “Ogre” (64:86), sērijā piekāpjoties ar 1:3. Pusfināla sērijā līdz 3 uzvarām “Ogre” spēles ar “Ventspili” (pirmā spēle pirmdien Ventspilī; tiešraide YouTube). Piektdien, 23. aprīlī, plkst.18 Liepājā sāksies ceturtdaļfināla spēles BK “Liepāja” – “VALMIERAS GLASS VIA” izšķirošā piektā spēle (2:2; Best4sport TV tiešraide). Ierobežojumu dēļ spēles notiek bez skatītāju klātbūtnes.

“Latvijas Universitāte” – BK “Ogre” 64:86 (8:27, 22:49, 49:71). Sērijā 1:3

Iepriekšējās spēlēs 44:60, 82:70 un 60:82.

Cerība uz intrigu izplēnēja jau pirmajā puslaikā – “Ogres” spēlētāju pārsvars pieredzē un individuālajā meistarībā komandai ceturto gadu pēc kārtas nodrošināja vietu Latvijas čempionāta pirmajā četriniekā.

“Ogrei” pārsvars visos galvenajos spēles elementos: divpunktnieki 24/40 – 18/45, trīspunktnieki 9/25 – 5/24, atlēkušās bumbas 48-35.

Uzvarētājiem Jānis Pozņaks guva 19 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Andrē Vokers 16+8 atl.

“Latvijas Universitātei” Edvards Mežulis guva 14 punktus, Norberts Strautiņš 11.

BK “Liepāja” – “VALMIERAS GLASS VIA”: Best4sport TV. Sērijā 2:2

Sezonas statistika joprojām liepājnieku labā – savstarpējās spēlēs pamatturnīrā 4:1 (88:86, 79:72, 89:72, 69:73 un 93:62), ceturtdaļfināla sērijā 2:2 (90:77, 80:73, 77:85 un 75:79), kopējā bilance kurzemniekiem 14-15, vidzemniekiem 9 – 20), taču šiem skaitļiem šobrīd vairs ir tikai fona nozīme.

Vērtējot atsevišķu spēlētāju basketbola prasmes un potenciālu, “Liepājas” pārsvars sezonas garumā izskatās loģisks, tomēr izslēgšanas turnīrā cīņu iznākumu izšķir nevis kailā meistarība, bet gan komandas un tās līderu raksturs un prasme uzspiest pretiniekiem savu gribu. Valmierieši savas spējas jau parādījuši, atspēlējoties no 0:2 un pārņemot iniciatīvu sērijā. “Liepājai” un tās līderiem savas dotības jāpierāda piektajā mačā.

Līdz šim “Liepājai” pārsvars divpunktnieku precizitātē (vidēji spēlē 22/40 – 24/48) un soda metienu daudzumā (17/23 – 5/10), toties mazāk trīspunktnieku (7/19 – 9/31) un krietni vairāk kļūdu (17-9).

**

Pusfinālā “VEF Rīga” ar Liepājas vai Valmieras komandu spēlēs 25., 28. aprīlī un 1. maijā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, 3. un 5. maijā. BK “Ventspils” ar “Ogri” spēlēs 26., 29. aprīlī un 2. maijā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, 4. un 6. maijā.

Spēles par 3. vietu paredzētas 9., 12., 15., 18. un 20. maijā.

Finālsērijas spēles: 8., 11., 14., 17., 19.., 21. un 23. maijā.