Pafbet LBL ceturtdaļfināls: “Ogrei” otrā uzvara

Otrdien, 20. aprīlī, Pafbet Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēle BK “Ogre” pārliecinoši pieveica “Latvijas Universitāti” (82:60), sērijā līdz 3 uzvarām izvirzoties vadībā ar 2:1). Ceturtā spēle notiks ceturtdien plkst.19 Rīgā. Savukārt trešdien, 21. aprīlī, plkst.19 Valmierā notiks ceturtā spēle sērijā “VALMIERAS GLASS VIA” –  BK “Liepāja” (sērijā 1:2). Ierobežojumu dēļ spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes, tās translēs Best4sport TV.

BK “Ogre” – “Latvijas Universitāte” 82:60 (15:15, 40:30, 59:43). Sērijā 2:1

“Ogrei” panākumu nodrošināja plašs pieredzējušu līdzvērtīgu spēlētāju loks.

Studenti labāk sāka, piespiežot mājinieku treneri Nikolaju Mazuru jau četrarpus minūtēs izmantot abus pārtraukumus (4:14). Tomēr ar katru minūti “Ogres” aizsardzība sagādāja aizvien lielākas problēmas studentu līderiem, un pamazām atraisījās arī uzbrukums. Sākot no pirmā puslaika galotnes “Ogres” pārsvars strauji pieauga un otrajā puslaikā vicečempioni stabili kontrolēja cīņas gaitu.

Visā spēlē “Ogrei” pārsvars cīņā pie groziem (44-33) un krietni labāka divpunktu metienu precizitāte (26/45 – 10/32). Interesanta soda metienu statistika: 6/7 – 16/27. Šķiet, mazais soda metienu skaits skaidrojams ne tik daudz ar “Ogres” pasivitāti soda laukumā (punkti 44-20), cik studentu pārlieko delikātumu aizsardzībā.

Uzvarētājiem Rodrigo Būmeisters guva 14 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Andrē Vokers 13 (visus pirmajā puslaikā), Rihards Kuksiks 12.

“Latvijas Universitātei” Kārlis Žunda guva 16 punktus.

Trešdien plkst.19 “VALMIERA GLASS VIA” – BK “Liepāja”: Best4sport TV. Sērijā 1:2

Sezonas bilance “Liepājas” labā – pamatturnīrā 4:1 (88:86, 79:72, 89:72, 69:73 un 93:62), ceturtdaļfināla sērijā 90:77, 80:73 un 77:85

“VALMIERA GLASS VIA” visas trīs spēles sāka enerģiskāk un precīzāk, piespiežot pretiniekus biežāk kļūdīties (27-51). Tomēr tikai trešajā mačā pirmā ofensīva nodrošināja izšķirošu pārsvaru (19. minūtē 53:21), ko otrajā puslaikā izdevās nosargāt. Ceturtajā mačā uz pretinieku paviršībām cerēt nevajadzētu, tāpēc ļoti svarīga nozīme būs prasmei pozicionālā spēlē nobremzēt “Liepājas” jaudīgo priekšējo līniju un uzbrukumā nepaļauties tikai uz tālmetieniem. Vienmēr nekritīs tā, kā krita trešā mača pirmajā puslaikā (8/16; visā sērijā pagaidām 23/59). Statistika uzrāda stabilākos: Valteram Vēverim 15,3, Ervīnam Jonātam 15 + 5,7 atl., Edmundam Elksnim 14,7 + 5,3 + 6,3 piespēles.

“Liepājas” vārgums trešās spēles pirmajā puslaikā atgādināja, ka sezonas laikā redzētā kaite nav pavisam iznīdēta – ja komandas līderi tiek izsisti no komforta zonas, neveiksmes gan uzbrukumā, gan aizsardzībā mēdz kļūt lavīnveidīgas. Neizmantotā iespēja pabeigt sēriju savā laukumā sašķobījusi vēl pirmdienas pēcpusdienā tik stabilās pozīcijas. Sērijas turpinājums būs laba pārbaude komandas ierindā esošo līderu spējai spēlēt aizvien pieaugoša fiziskā un psiholoģiskā spiediena apstākļos. Pagaidām Dāvim Gekam 16,3 + 5,7 piespēles, Robertam Blumbergam 15,3 + 6,3 atl., Guntim Sīpoliņam 15,3, Iļjam Gromovam 12+15 atl. Bet visiem kopā – pārāk daudz kļūdu (vidēji spēlē 17-9).

**

Pusfinālā “VEF Rīga” ar Liepājas vai Valmieras komandu spēlēs 25., 28. aprīlī un 1. maijā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, 3. un 5. maijā. BK “Ventspils” ar Ogres komandu vai LU spēlēs 26., 29. aprīlī un 2. maijā, kā arī, nepieciešamības gadījumā, 4. un 6. maijā.

Spēles par 3. vietu paredzētas 9., 12., 15., 18. un 20. maijā.

Finālsērijas spēles: 8., 11., 14., 17., 19.., 21. un 23. maijā.