Pafbet LBL pusfināls: “Ventspils” izrauj uzvaru Ogrē, finālsērijas pirmā spēle sestdien Rīgā (Best4sport TV)

Otrdien, 4. maijā, Pafbet Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas ceturtajā spēlē BK “Ogre” savā laukumā ar 72:75 zaudēja BK “Ventspils”, sērijā līdz 3 uzvarām piekāpjoties ar 1:3. Finālsērija līdz četrām uzvarām “VEF Rīga” – BK “Ventspils sāksies sestdien, 8. maijā, Rīgā (Best4sport TV tiešraide). Svētdien, 9. maijā, Ogrē notiks pirmā spēle bronzas sērijā līdz trim uzvarām: BK “Ogre” – BK “Liepāja” (pirmās spēles varēs redzēt YouTube). Ierobežojumu dēļ spēles notiek bez skatītāju klātbūtnes.

BK “Ogre” – BK “Ventspils” 72:75 (19:14, 38:25, 54:50). Sērijā 1:3.

Pirmajās spēlēs 93:83 un 79:84, 73:74.

Pirmajā puslaikā “Ogre”, darbojoties ļoti akurāti (kļūdas 2-8), tika pie vairāk uzbrukuma iespējām, pašā izskaņā sasniedzot lielāko pārsvaru (38:25). Metienu precizitāte no spēles 15/39 – 10/33.

Otro puslaiku, tāpat kā sērijas otrajā mačā, ventspilnieki aizvadīja daudz labāk, ceturtās ceturtdaļas sākumā pārņemot vadību un 36. minūtē panākot 60:69. “Ogre” atspēlējās (72:72 – 22 sekundes pirms beigām), taču pēdējo vārdu spēlē teica Artūrs Ausējs, ar precīzu tālmetienu pieliekot sērijai punktu.

Visā spēlē uzvarētājiem daudz labāka divpunktnieku precizitāte (18/44 – 22/37; no soda laukuma 32-38).

“Ventspilij” Artūrs Ausējs guva 19 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, Māris Gulbis 13, Kristofers Kofijs 12 (10 atl.), Kristaps Mediss 10.

“Ogrei” Jānis Antrops guva 19 punktus, Rihards Kuksiks 14, Endrū Vokers 11.

**

BK “Ventspils” ar “VEF Rīga” kopš 2011. gada Latvijas čempionāta finālsērijā sacentīsies devīto reizi. Līdz šim pārsvars bijis rīdziniekiem (6-2).

Finālsērijas spēles paredzētas 8., 11., 14., 17., 19.., 21. un 23. maijā.

Spēles par 3. vietu paredzētas 9., 12., 15., 18. un 20. maijā.