LBL2 ceturtdaļfināls: Ķekava” uzvar izšķirošajā spēlē

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionāta ceturtdaļfinālā pamatturnīra sestā labākā komanda BK “Ķekava” izšķirošajā trešajā spēlē pieveica “BA Turība”, pievienojoties pusfinālistu kvartetam.  Pusfināla sērijās līdz divām uzarām spēlēs “Gulbenes buki” – RSU un “Jelgava”/LLU – BK “Ķekava”.

RSU (4.) – “Kandava/COMPOR” (5.): 59:91, 103:85 un 78:69 (sērijā 2:1)

Pamatturnīrā komandas apmainījās uzvarām savā laukumā. 1. februārī Kandavā mājinieki bija pārāki ar 101:86, 7. martā RSU vienība revanšējās ar 91:85.

Ceturtdaļfināla pirmo spēli mazliet labāk sāka RSU studenti, bet jau otrajā ceturtdaļā viesi pārņēma iniciatīvu un otrajā puslaikā sasniedza negaidīti lielu pārsvaru. “Kandava/COMPOR” uzvarēja ar (15:20, 43:37, 70:45). Uzvarētājiem krietni precīzāki divpunktnieki (10.35 – 18/34) un vairāk soda metienu (12/21 – 28/40). Kandavas komandai Edgars Barbejs guva 14 punktus, Ritvars Kauliņš 15, Arvis Savčenko 13+12 atlēkušās bumbas. RSU vienībai Rihards Ginters guva 29 punktus, Andris Epners 15+9 atlēkušās.

Otrajai spēlei bija pretējs scenārijs. Atkal labāk sāka mājinieki (šoreiz – “Kandava/CoMPOR”), bet otrās ceturtdaļas vidū RSU vienība pār`mēma vadību un otrajā puslaikā neļāva kurzemniekiem saasināt intrigu. Viesi no soda laukuma kļuva 48 punktus, mājinieki – tikai 24. Uzvarētājiem lieliska līderu trijotne: Rihardam Ginteram 30 punktu (3p. 7/13), Armandam Ginteram 22, Kristapam Jurjānam 20. Kandavas komandā Guntars Strāķis guva 25 punktus, Arvis Savčenko 16+9 atl.

Trešās spēles lielākajā daļā neliels pārsvars bija RSU vienībai un 3. ceturtdaļā mājinieki tika līdz 52:39 (27. minūtē). Turpinājumā Kandavas komanda samazināja mīnusus līdz 60:59 (32.), tomēr izšķirošajos brīžos RSU līderi bija aukstasinīgāki un precīzāki – 78:69 (16:15, 37:29, 57:53). RSU vienai krietni lielāks guvums no soda laukuma (44-20) un ar soda metieniem (21/28 – 8/10). Kandavnieki daudz aktīvāk uzbruka no tālienes (3/19 – 11/30), tomēr ar to nepietika. Uzvarētājiem Rihards Ginters guva 29 punktus, Kristaps Jurjāns 16, Aleksis Putniņš 15. “Kandava/COMPOR” vienībai Guntars Strāķis guva 18 punktus.

Pusfinālā RSU vienība tiksies ar dueļa “Gulbenes buki” – BK “Saldus” uzvarētājiem.

BK “Jelgava”/LLU (2.) – “Ventspils Augstskola” (7.): 102:70 un 79:71

Pamatturnīrā komandas tikās pašā sezonas sākumā, kad pirmajā posmā spēlēja vienā grupā un katra uzvarēja savā laukumā: jelgavnieki ar 77:60, ventspilnieki ar 94:87.

Astotdaļfinālā “Jelgava” divreiz pieveica RTU vienību (86:80 un 92:64), bet “Ventspils Augstskola” dramatiskā divcīņā pieveica “LU/BS Rīga” (69:72 un 79:74).

Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē jelgavnieki viesus priekšā uz dažām minūtēm palaida tikai pirmā puslaika vidū – 102:70 (23:27, 52:43, 80:61). Uzvarētājiem iespaidīga trīspunktnieku statistika: 16/39. Armandam Seņkānam 20 punktu, Reinim Avotiņam 16, Kalvim Krūmiņam 14. Ventspilniekiem Ričards Vitoļskis guva 20 punktus.

Arī atbildes spēlē Jelgavas komanda bija vadībā gandrīz visu laiku. Ventspilniekiem izdevās uzturēt intrigu (34. minūtē 61:65), tomēr viesi nosargāja pārsvaru – 79:71 (17:12, 38:29, 63:53). Uzvarētājiem pa 14 punktiem guva Armands Seņkāns (arī 13 atl.) un Andris Justovičs. Ventspilniekiem Ričards Vitoļskis guva 17 punktus un izcīnīja 9 bumbas.

“BA Turība” (3.) – BK “Ķekava” (6.): 79:80, 91:79 un 79:83

Pamatturnīrā komandas abas savstarpējās spēles aizvadīja pavisam nesen – martā. Abās uzvarēja mājinieki: “BA Turība” ar 94:87, BK “Ķekava” ar 81:73.

Astotdaļfinālā studenti divreiz pieveica “Ezerzeme/Rēzekne” (86:76 un 82:68), bet `”Ķekava” bija pārāka pār Bauskas BJSS / SC “Mēmele” (11.): 75:69 un 79:71.

Sākot ar pirmās ceturtdaļas beigām neliels pārsvars bija `”Ķekavai” un nepilnas 4 minūtes pirms beigām viesiem bija +9 (63:72). “Turībai” izdevās varens finiša spurts un 6 sekundes pirms beigām rezultāts jau bija 79:77. Tomēr pēdējo vārdu spēlē ar precīzu tālmetienu teica ķekavnieks Mārtiņš Šteinbergs – 79:80 (22:24, 36:41, 55:63). “BA Turība” uzvarēja cīņā pie groziem (51-40), toties pretinieki labāk uzbruka no tālienes (5.23 – 11/31). “Ķekavai” Edgars Štelmahers guva 28 punktus, Roberts Pāže 16, Mārtiņš Šteinbergs 15. “Turībai” Toms Upe guva 22 punktus, Dāvis Klegeris 14.

Otrajā spēlē Ķekavā no pirmās līdz pēdējai minūtei vadībā bija “BA Turība”. Lielākais pārsvars tika sasniegts 27. minūtē (75:49). Astoņu minūšu laikā ķekavnieki piedzina līdz 83:77, tomēr tuvāk vairs netika. “BA Turība” uzvarēja ar 91:79 (27:16, 61:40, 78:62). Uzvarētājiem Mārcis Saulītis un Elvijs Mičulis guva pa 22 punktiem (Mičulim arī 14 atlēkušās bumbas). “Ķekavai” Roberts Pāže guva 20 punktus, Edgars Štelmahers 17.

Izšķirošās spēles lielākajā daļā neliels pārsvars bija “BA Turība” un divarpus minūtes pirms beigām studenti bija vadībā ar 77:71. Taču galotnē savu vārdu teica BK “Ķekava” līderi – Roberts Pāže ar 8 punktiem un Mārtiņš Šteinbergs ar 2 noorganizēja 10:0 izrāvienu, kas pērnajiem LBL2 turnīra  uzvarētājiem deva vietu pusfinālā. “Ķekava” uzvarēja ar 83:79 (28:27, 39:44, 59:66). Uzvarētājiem Pāže guva 37 punktus, Edgars Štelmahers 16, Niks Saknītis 12, Mārtiņš Šteinbergs 11. “BA Turība” vienībai Elvijs Mičulis guva 23 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Aivars Stikuts un Kārlis Večens pa 13.

“Gulbenes buki” (1.) – BK “Saldus” (9.): 76:62 un 85:57 (2:0)

Pamatturnīrā abās spēlēs uzvarēja Gulbenes komanda – Saldū ar 88:72, Gulbenē ar 70:62.

Astotdaļfinālā “Gulbenes buki” divu spēļu summā pieveica “Rīdzene/Sportapunkts” (96:80 un 90:96), bet BK “Saldus” pārspēja pamatturnīrā par vienu vietu augstāk finišējušo BK “Limbaži” komandu (89:63 un 73:89).

Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē gulbenieši bija vadībā no pirmās līdz pēdējai minūtei, lielāko pārsvaru sasniedzot 32. minūtē (72:43). Galarezultāts gan bija pieklājīgāks – 76:62 (25:14, 48:33, 68:43). Mājiniekiem milzīgs pārsvars cīņā pie groziem (48-27) un daudz labāka precizitāte divpunktu metienos (21/34 -13/42). Uzvarētājiem Ingars Aizpurs guva 17 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Mārtiņš Rozenbergs 12. Saldus komandai Kaspars Baumanis guva 14 punktus.

Atbildes mačā Saldū mājiniekiem vadībā izvirzīties tikai pašā spēles sākumā. Gulbenes komandai pārliecinoša uzvara – 85:57 (19:15, 35:27, 62:45). Uzvarētājiem Sandis Bēts guva 22 punktus, Ingars Aizpurs 16+14 atl. Saldus komandai Artūrs Kramiņš guva 13 punktus.