LBL3: Cēsis uzvaras attālumā no zelta, Salacgrīva pārspēj Tukumu

Pirmdien, 6. maijā, sākās cīņa par Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionu titulu, kur sērijā līdz divām uzvarām panākumu pār BK "Jaunpils" (6.) svinēja turnīra līdere BK "Cēsis/Cēsu sporta skola" (1.) - 73:55. Otrā spēle paredzēta jau 10. maijā Jaunpilī. Bronzas sērijā starp BK "Salacgrīva" (2.) un BS "Tukums/TSS" (4.) pirmo uzvaru svinēja "Salacgrīva" - 88:85. Otrā spēle paredzēta 11. maijā Tukumā.

BK "Cēsis/Cēsu sporta skola" (1.) un BK "Jaunpils" (6.) - 73:55 (6:16, 24:38, 4749):, otrā spēle - 10. maijā Jaunpilī.

Pamatturnīrā abās savstarpējās spēlēs cēsinieki bijuši pārāki. Ar 61:64 uzvara viesos, taču savā laukumā jau daudz pārliecinošāks sniegums 71:48.

Izslēgšanas turnīra pirmajās kārtās cēsinieki ne bez grūtībām uzveica "Jēkabpils Lūšus", taču pusfinālā pretī stājās ceturtā spēcīgākā turnīra komanda BS "Tukums/TSS". Arī šoreiz cēsinieki nodemonstrēja, kāpēc ir pamatturnīra spēcīgākā komanda un iekļuva finālā.

Savukārt BK "Jaunpils" pamatturnīru noslēdza sestajā vietā, lielisku sniegumu nodemonstrējot izslēgšanas spēlēs. Pirmajā kārtā +5 pret sīkstajiem talsiniekiem, taču jau pusfinālā uzvara pēdējās sekundēs pret Salacgrīvu "atnesa" vietu finālā.

Pirmās finālsērijas spēles sākumā lielisku iniciatīvu izrādīja spēles viesi - pirmajā ceturtdaļā izvirzoties vadībā ar 10 punktiem, taču puslaika pārtraukumā rezultāta starpība sasniedza pat 14 punktu pārsvaru par labu jaunpilniekiem. Otrajā puslaikā laukuma saimnieki "atdzīvojās" un daudz aktīvāk strādāja uzbrukumā un aizsardzībā. Nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām cēsinieki rezultātu jau izlīdzināja. Noslēdzošo ceturksni cēsinieki pārņēma savā iniciatīvā un rezultātā pārlicinoša uzvara - 73:55.

"Cēsīm" rezultatīvākais Reinis Rudzītis ar 22 punktiem, Jānim Dumburam un Rinaldam Mihailovam 15.

Jaunpilniekiem 17 punkti Paulam Zukulam.

BK "Salacgrīva" (2.) un BS "Tukums/TSS" (4.) - 88:85 (23:25, 34:45, 64:64), otrā spēle - 11. maijā Tukumā.

"Salacgrīva" pārliecinoši uzsāka izslēgšanas turnīru, iegūstot pārsvaru pār SK "Rūjiena". Pusfinālā sekoja smags zaudējums pēdējās sekundēs pret BK "Jaunpils". Savukārt "Tukums" pirmā izslēgšanas turnīra kārtas pirmajā spēlē zaudēja "Dartijai", taču jau otrajā spēlē guva uzvaru ar nepieciešamo punktu pārsvaru. Pusfinālā zaudējums pamatturnīra līderei - Cēsim.

Pirmais puslaiks bronzas sērijas pirmajā mačā iesākās ar tukumnieku veiksmīgāku uzbrukumu, noslēdzot puslaiku ar 11 punktu vadību. Uz izšķirošajām 20 minūtēm "Salacgrīva" spēli iesāka ar citu jaudu un trešās ceturtdaļas beigās rezultāts jau bija neizšķirts. Noslēdzošajā desmitminūtē intriga saglabājās līdz pat pēdējām sekundēm, kad K. Dzirkals guva tālmetienu un abas komandas šķīra vien trīs punkti. Tomēr "Salacgrīva" nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru - 88:85.

"Salacgrīvai" rezultatīvākais Edgars Šilbergs - 24 punkti, 9 atlēkošās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles. Kristapam Kalniņam 23 punkti.

Pretiniekiem 17 punktus guva Edgars Zeibots.