Logo

Reģionālā līga: astotdaļfināli ar piedzīvojumiem

Reģionālās Basketbola līgas astotdaļfināla sērijās divu spēļu neveiksmi piedzīvoja viena komanda, kas pamatturnīrā bija finišējusi augstākā vietā nekā pretinieki. Vairākās divcīņās uzvarētāji noskaidrojās tikai otrā mača izskaņā.

Piektdien turnīrs beidzās Austrumu grupas 2. vietas ieguvējiem SK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola.  Uzvaras Rīgā pār “East Ball/RTDP” (71:66) sekoja zaudējums savā laukumā (65:74) un summā mīnus 4.

Vairākos pāros cīņas liktenis izšķīrās atbildes mača galotnē. Rietumu grupas uzvarētāji “Nīca/BLi” pēc uzvaras pirmajā mačā Salacgrīvā (86:75 – turklāt pēc 3. ceturtdaļas bija 58:62) savā laukumā ilgu laiku bija iedzinējos ar vairāk nekā 11 punktu starpību un izglābās tikai pēdējās sekundēs ar soda metienu pēc tehniskās piezīmes pretinieku “soliņam” (68:78 un summā +1).

Rietumu trešā labākā komanda “Grobiņa” pirmajā spēlē izbraukumā zaudēja Augšdaugavas novadam (6. vieta Austrumos) ar 62:78, bet atbildes mača otrajā puslaikā panāca izšķirošo pārsvaru – 83:58 (38:32).

SK “Rūjiena” (A4) – “Dartija” (R5) divcīņas otrajā spēlē bija vajadzīgs pagarinājums (73:83 un 70:60), kurā mājinieki bija krietni pārāki (84:66)

Austrumu grupas labākā komanda “Jēkabpils lūši” astotdaļfinālā pirmajā mačā zaudēja BJBS “Rīga/Jugla” (77:90), bet atbildes spēlē ar uzviju likvidēja deficītu (103:52).

Ceturtdaļfināla sērijās līdz 2 uzvarām savā starpā spēlēs “Jēkabpils lūši”/BJSS (A1) – “Rīga/Juniors” (R4), BK “Jaunpils” (R2) – BK “Madona”/BJSS (A3), “Nīca/BLi” (R1) – SK “Rūjiena” (A4), kā arī “Grobiņa” (R3) – “East Ball/RTDP (R7).

Pusfinālā līdz 2 uzvarām savā starpā spēlēs 1. un 2., kā arī 3. un 4. pāra uzvarētāji.