Reģionālā līga: Decembra spēlētāji Arnis Ate un Renārs Bulduris

Reģionālās basketbola līgas turnīra Rietumu grupā sezonas pirmajā daļā labāko bilanci sasniegusi “Nīca/BLi”, kas Vecā gada izskaņā savstarpējā spēlē pārliecinoši pieveica tiešos konkurentus “Grobiņu” (82:62).

Nīcas komanda līdz šim izcīnījusi septiņas uzvaras un piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu. Pa divām neveiksmēm ir SK “Jaunpils” (7-2), “Grobiņa” (6-2) un “East-Ball/RTDP” (5-2).

Rietumos par Decembra spēlētāju atzīts “Nīca/BLi” pārstāvis Arnis Ate (attēlā), kurš mēneša laikā palīdzēja komandai uzvarēt četrās no piecām spēlēm, vidēji katrā laukumā pavadot nepilnas 37 minūtes, gūstot 21,6 punktus, izcīnot 6,6 atlēkušās bumbas, izdarot 3,8 rezultatīvas piespēles, izprovocējot 3,8 pretinieku pārkāpumus un sakrājot vidējo lietderības koeficientu 21,6.

Austrumu grupā nevainojama bilance ir SK “Cēsis”/Cēsu sporta skola (6-0), kam tabulā seko Krāslavas sporta skola (7-3), SK “Rūjiena” (6-3), “Jēkabpils lūši” (6-2) un BK “Madona”/BJSS (5-1).

Individuāli varenākais sniegums izdevies “Augšdaugavas novada” pārstāvim Renāram Buldurim, kurš atzīts par Decembra spēlētāju. Renārs palīdzēja komandai uzvarēt visās trijās spēlēs, kurās piedalījās, vidēji katrā laukumā pavadot 37 minūtes, gūstot 26,7 punktus, izcīnot 14,7 atlēkušās bumbas, izdarot 4 rezultatīvas piespēles, izprovocējot 8,3 pretinieku pārkāpumus, pārķerot 3,3 bumbas un sakrājot vidējo lietderības koeficientu 35,3.

Reģionālās līgas pirmajā posmā komandas sadalītas Austrumu un Rietumu grupās. Katrā 11 komandas izspēlēs divus apļus, pa astoņām labākajām kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs dažādu grupu komandas (1. vieta Austrumos – 8. vieta Rietumos, 2. vieta Austrumos – 7. vieta Rietumos utt.). Astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par 3. vietu cīņa ritēs sērijās līdz 2 uzvarām.