BBL: BK “Jūrmala” grupā finišē pirmajā, BK "Ogre" - trešajā vietā

BBL: BK “Jūrmala” grupā finišē pirmajā, BK

Baltijas Basketbola līgas čempionāta pamatturnīra pēdējā kārtā otrdien, 6. februārī Lapmežciemā BK “Jūrmala” sagrāva Baltkrievijas komandu “Tsmoki Minsk” (90:57), bet BK “Ogre” pārspēja “Tartu University” (89:85). Ceturtdien, 8. februārī "Betsafe/Liepāja” pārspēja “Tsmoki Minsk” (63:61).

Ceturtdaļfināla sērijās cīnīsies BK "Jūrmala" - Tallinas "Kalev/TLU", "Tartu University" - “AVIS Utilitas Rapla”, Pasvāles "Pieno žvaigždes" -  “Port of Paernu”, "BC Šiauliai" - BK "Ogre". Uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā.

Situācija A grupā: BK “Jūrmala” 9-1, “BC Šiauliai” 9-1,  “AVIS Utilitas Rapla” 5-5, “Port of Paernu” 3-7, “Betsafe/Liepāja” 3-7, “Tsmoki Minsk” 1-9.

Jūrmalniekiem pārsvars pār “BC Šauliai” komandu savstarpējās spēlēs (1-1 un plus 6).

Spēlē ar Minskas komandu, kas BBL turnīrā spēlē bez pamatspēkiem, jūrmalnieki nozīmīgu pārsvaru ieguva jau pirmajā ceturtdaļā - 90:57 (25:16, 36:30, 64:41). Ivaram Žvīguram 20+9 atl., Haraldam Kārlim 16, Mārcim Saulītim 13.

Liepājniekiem izredzes iekļūt pirmajā četriniekā jau zudušas (savstarpējās spēlēs ar Pērnavas vienību 1-1 un mīnus 17). Uzvara pār Minskas komandu tika izcīnīta saspringtā galotnē - 63:61 (18:13, 37:29, 44:45). Mareks Jurevičus guva 16 punktus.

Situācija B grupā: Pasvāles “Pieno žvaigždes” 10-1, “University of Tartu” 8-4, BK “Ogre” 8-4, “Kalev/TLU” 7-5, TTU 3-8, “Valmiera/ORDO” 3-9, Atiravas “Barsy” 2-10.

Lai izvirzītos otrajā vietā, BK “Ogre” mačā ar Tartu komandu bija vajadzīga uzvara ar 6 punktu starpību. 14 sekundes pirms beigām rezultāts bija 89:82, tomēr viesi trāpīja trīspunktnieku, uz kuru "Ogres" komandai atbildēt vairs neizdevās - 89:85 (28:28, 50:43, 68:60). Jānim Pozņakam 22+9 atl., Robertam Niedram un Gintam Antropam pa 16.

“Valmiera/ORDO” finišējusi 6. vietā (savstarpējās spēlēs 0-2 ar TTU).