BBL: BK “Jūrmala” starptautisko sezonu noslēdz ar 2.vietu

Baltijas Basketbola līgas čempionāta finālsērijas otrajā spēlē BK “Jūrmala” izbraukumā Pasvālē otro reizi zaudēja “Pieno žvaigždes” vienībai – 68:76 (18:25, 42:43, 54:65). Divu spēļu summā zaudējums ar 148:174. Otrā vieta Baltijas līgā ir Jūrmalas komandas līdz šim labākais rezultāts starptautiskajā arēnā.

Pirmā puslaika gaitā jūrmalnieki sešas reizes izvirzījās vadībā, tomēr no 18 punktu deficīta neizdevās atgūt vairāk par 3 punktiem. Trešajā ceturtdaļā mājinieki panāca nelielu pārsvaru, neļaujot apšaubīt savu uzvaru divu spēļu summā.

Jūrmalnieku agresīvo noskaņojumu raksturoja 20 uzbrukumā izcīnītās atlēkušās bumbas un uzvara cīņā pie groziem (49-34). Tomēr izcīnītās uzbrukuma iespējas neļāva izmantot kļūdas (16-11) un sliktā metienu pretestība (divpunktnieki 19/48 – 22/38).

“Jūrmalai” Ervīns Jonāts guva 15 punktus un izcīnīja 6 bumbas, Edgars Jeromanovs un Andrejs Šeļakovs pa 11, Uģis Pinete 10.

“Pieno žvaigždes” komandā rezultatīvākais bija iepriekš “Jūrmalā” spēlējušais Artūrs Ausējs – 19 punkti

Baltijas līgas finālā Latvijas komanda spēlēja ceturto reizi. 2011. gadā, kad BBL spēlēja visu trīs valstu labākās komandas, kā pirmā pusfināla barjeru pārvarēja “VEF Rīga” komanda, pārspējot Viļņas “Lietuvos rytas”. Kopš 2013. gada divreiz finālā spēlēja BK “Ventspils” – 2013. gadā uzvara un čempionu tituls, 2015. gadā neveiksme divu spēļu summā (abos gadījumos pretinieki bija “BC Šiauliai”), vienreiz – BK “Jūrmala”.

BBL uzvarētāji: Kauņas “Žalgiris” (2005., 2008., 2009., 2011., 2012.), Viļņas “Lietuvos rytas” (2006., 2007., 2010.), BC “Šiauliai” (2014., 2015., 2016.), BK “Ventspils” (2013), Prieņu “Vytautas” (2017), Pasvāles “Pieno žvaigždes” (2018).