Logo

BBL fināls: BK “Jūrmala” uz Pasvāli dosies ar mīnus18

Baltijas Basketbola līgas čempionāta finālsērijas pirmajā spēlē BK “Jūrmala” trešdien, 28. martā, savā laukumā zaudēja Pasvāles “Pieno Žvaigždes” – 80:98 (21:20, 45:43, 62:74). Atbildes mačs ceturtdien, 5. aprīlī plkst.18 Pasvālē (tiešraide sporta centrs.com), uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā.

Pirmajā puslaikā laukumā risinājās fināla cienīga cīņa, kuras laikā rezultāts septiņas reizes bija neizšķirts un 11 reizes vadība pārgāja no rokas rokā. Diemžēl otrajā puslaikā jūrmalnieku uzbrukums iestrēga, savukārt visu sezonu rezultatīvi spēlējošie “Pieno Žvaigždes”  basketbolisti strauji ieguva būtisku pārsvaru, tuvinot uzvaru divu spēļu summā.

Jūrmalnieki veiksmīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām uzbrukumā (15) un pieļāva mazāk kļūdu (11-16), tomēr papildu uzbrukuma iespējas palika neizmantotas neprecīzo metienu dēļ. Divpunktnieki 17/41 – 23/33, trīspunktnieki 9/28 – 10/21, sodi 19/28 – 22/28.

“Jūrmalai” Edgars Jeromanovs guva 24 punktus un izcīnīja 6 piespēles, Haralds Kārlis 14, Ervīns Jonāts 10, Deniss Krestiņins 10.

Viesiem Trevors Hjūzs guva 22 punktus, Osvalds Olisevičs 15. Artūrs Ausējs guva 7 punktus un izdarīja 3 rezultatīvas piespēles.

Baltijas līgas finālā Latvijas komanda spēlē ceturto reizi. 2011. gadā, kad priekšpēdējo reizi BBL spēlēja visu trīs valstu labākās komandas, kā pirmā pusfināla barjeru pārvarēja “VEF Rīga” komanda, pārspējot Viļņas “Lietuvos rytas”. Divreiz finālā spēlēja BK “Ventspils” – 2013. gadā uzvara un čempionu tituls, 2015. gadā neveiksme divu spēļu summā (abos gadījumos pretinieki bija “BC Šiauliai”).

BBL uzvarētāji: Kauņas “Žalgiris” (2005., 2008., 2009., 2011., 2012.), Viļņas “Lietuvos rytas” (2006., 2007., 2010.), BC “Šiauliai” (2014., 2015., 2016.), BK “Ventspils” (2013), Prieņu “Vytautas” (2017).