BBL: “Jūrmalai” un "Ogrei" un liepājniekiem uzvaras, valmieriešiem sagrāve

BBL: “Jūrmalai” un

Baltijas Basketbola līgas čempionātā šonedēļ cīnās visas četras Latvijas komandas.

A grupa

”Jūrmala” izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, pēdējā ceturtdaļā salaužot "Tsmoki Minsk" pretestību - 70:56 (13:19, 26:34, 38:47). Izšķirošajās 10 minūtēs jūrmalnieki sagrāva viesus ar 32:9). Uzvarētājiem Haralds Kārlis guva 13 punktus, Edgars Jeromanovs 11 (7 piespēles), Ivars Rihards Žvīgurs 11.

Ceturtdien pirmo uzvaru BBL čempionātā izcīnīja "Betsafe/Liepāja", kas savā laukumā pārspēja “Tsmoki Minsk” - 75:65 (16:7, 34:29, 55:40). Toms Leimanis guva 20 punktus un izdarīja 5 rezultatīvas piespēles, Kails Bendžamins guva 14 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās, Kārlis Lasmanis guva 13 punktus.

Situācija A grupā: “Jūrmala” 5-0, Prieņu “Vytautas” 4-1, “BC Šiauliai” 4-2, “AVIS Utilitas Rapla” 3-3, “Port of Paernu” 2-3, “Betsafe/Liepāja” 1-4, “Tsmoki Minsk” 0-6.

B grupa

BK “Ogre” pārliecinoša uzvara izbraukuma spēlē Tallinā ar “Kalev/TLU” - 99:76 (29:16, 58:37, 82:59). Lieliska trīspunktnieku precizitāte (15/34). Guntis Sīpoliņš guva 28 punktus, Rinalds Sirsniņš un Gints Antrops - pa 19.

“Valmiera/ORDO” savā laukumā piedzīvoja sagrāvi spēlē ar grupas līdervienību Pasvāles “Pieno žvaigždes” - 54:114 (10:25, 26:53, 39:77). Valmieriešiem Eduards Hāzners guva 15 punktus. Viesiem Artūrs Ausējs guva 9 punktus.

Situācija B grupā: Pasvāles “Pieno žvaigždes” 5-0, “University of Tartu” 4-1, BK “Ogre” 3-2, “Kalev/TLU” 2-4, TTU 2-3, Atiravas “Barsy” 1-4, “Valmiera/ORDO” 1-4.

Pamatturnīrā 14 komandas sadalītas divās grupās, kuru ietvaros līdz februāra sākumam aizvadīs divu apļu turnīru. Pa četrām labākajām komandām kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā divu spēļu summā cīnīsies A1-B4, A2-B3, B2-A3 un B1-A4. Arī pusfinālā un finālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā.