BBL: “Ogrei” zaudējums Pasvālē

Baltijas Basketbola līgas čempionātā otrdien, 23. janvārī “Jūrmala” izbraukumā zaudēja “BC Šiauliai” (83:87), bet “Valmiera/ORDO” savā laukumā pieveica Atiravas “Barsy” (88:61). Trešdien, 24. janvārī, BK “Ogre” Pasvālē zaudēja grupas līderiem “Pieno žvaigždes” (84:91). Piektdien, 26. janvārī “Valmiera/ORDO” izbraukumā zaudēja Tartu Universitātes komandu (66:85).

Situācija A grupā: “BC Šiauliai” 8-1, “Jūrmala” 7-1, “AVIS Utilitas Rapla” 5-4, “Port of Paernu” 3-6, “Betsafe/Liepāja” 2-7, “Tsmoki Minsk” 1-7.

Grupas līdervienību spēlē Šauļos pirmajā puslaikā neliels pārsvars bijis “Jūrmalai”, bet otrajā puslaikā “BC Šiauliai”, kas aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja pēdējās minūtēs. Zaudējums ar 4 punktu starpību “Jūrmalai” gan neatņēma pārsvaru divu spēļu summā, jo savā laukumā tika uzvarēts ar 87:77.

Jūrmalniekiem Ivars Rihards Žvīgurs guva 22 punktus un izcīnīja 6 bumbas, Denisam Krestiņinam 15+10.

Vēl “Jūrmalai” savā laukumā jāuzņem Pērnavas (30. janvārī) un Minskas (6. februārī) komandas, bet "BC Šiauliai" savā laukumā spēlēs ar "AVIS Rapla" (31.janvārī).

Liepājniekiem pēdējā mačā 8. februārī savā laukumā jāuzņem “Tsmoki Minsk”, bet izredzes iekļūt pirmajā četriniekā jau zudušas (savstarpējās spēlēs ar Pērnavas vienību 1-1 un mīnus 17).

Situācija B grupā: Pasvāles “Pieno žvaigždes” 9-1, “University of Tartu” 7-3, “Kalev/TLU” 7-4, BK “Ogre” 6-4, TTU 3-7, “Valmiera/ORDO” 3-9, Atiravas “Barsy” 2-9.

Izslēgšanas turnīra dalībnieku četrinieks ir skaidrs, pēdējās četrās spēlēs tiks noskaidrotas pozīcijas tabulās un ceturtdaļfināla pāri.

Pasvālē ogrēnieši pēc pirmā puslaika bija vadībā, tomēr trešajā ceturtdaļā grupas līderi pārņēma vadību un nodrošināja izšķirošo pārsvaru. BK "Ogre" zaudēja ar 84:91 (21:23, 48:41, 59:66) Mājinieki uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (38-32) un precīzāk uzbruka no spēles: 2p. 25/40 - 17/36, 3p.9/23 - 11/31. Ogres komandai Roberts Niedra guva 19 punktus, Rinalds Sirsniņš 14. Mājiniekiem Artūrs Ausējs nepilnās 24 minūtēs guva 15 punktus.

BK “Ogre” savā laukumā vēl būs jāuzņem Tallinas TTU (30. janvārī) un Tartu vienība (6. februārī). Ogrēniešiem pārsvars savstarpējās spēlēs ar “Kalev/TLU”.

“Valmiera/ORDO” otrdien nodrošināja priekšpēdējo vietu grupā, pārspējot “Barsy” ar 88:61 (22:20, 35:40, 58:47). Viktoram Iļjinam 19+12 atlēkušās, Eduardam Hāzneram 16+8 atl., Dāvidam Vīksnem un Ojāram Bērziņam pa 14. Pēdējā mačā zaudējums Tartu komandai - 66:85 (12:19, 32:42, 46:64). Jānim Kaufmanim 20 punkti, Viktoram Iļjinam 13+12 atl., Ojāram Bērziņam 11.