Čempionu līga: BK “Ventspils” dramatiska uzvara pār “MHP Riesen Ludwigsburg”

Latvijas čempionvienība BK “Ventspils” otrdien, 6. novembrī, Čempionu līgas 5. kārtas spēlē savā laukumā pagarinājumā pārspēja Vācijas komandu “MHP Riesen Ludwigsburg” – 93:92 (17:23, 40:49, 65:59, 84:84). Nākamā spēle trešdien, 14. novembrī Ventspilī ar tabulas kaimiņiem “BC Nizhny Novgorod”.

Aizraujoša cīņa no pirmās līdz 34. minūtei, kas beidzās ar mājinieku veiksmīgu izglābšanos pamatlaika pēdējā pusminūtē un uzvaru pagarinājuma izskaņā.

Turnīru neveiksmīgi sākusī Ludvigsburgas komanda cīņai Ventspilī bija maksimāli mobilizējusies un pirmajā puslaikā ventspilniekiem nekādi neizdevās apturēt viesu uzbrukumu un neveiksmīgākajos brīžos “MHP Riesen” pārsvars vairākkārt sasniedza 9 punktus. Otrajā puslaikā noteikumus biežāk diktēja ventspilnieki, pārņemot vadību un ceturtās ceturtdaļas sākumā sasniedzot 7 punktu pārsvaru (68:61). Iespējams, no piedzīvojumiem galotnē būtu izdevies izvairīties, ja BK “Ventspils” precīzāk mestu sodus  (spēlē 23/33 – 16/22) un svarīgos brīžos nezaudētu cīņā pie sava groza.

Pusminūti pirms beigām stāvoklis bija kritisks (79:84), bet atlikušajā laikā Arons Džonsons reabilitējās par iepriekš pieļauto kļūdu, visa komanda lieliski nospēlēja aizsardzībā un Rihards Lomažs no sarežģītas pozīcijas trāpīja savu pirmo tālmetienu mačā. Pagarinājumā ar Lomaža un Džonatana Arledža pūlēm mājinieki panāca 90:84 un 93:88, ko viesi vairs neatspēlēja.

Māris Gulbis guva 19 punktus, Džonatans Arledžs 18 (9 atl.), Arons Džonsons 17 (13 piesp.), Rihards Lomažs 16.

A grupā 5. kārtā 6. novembrī: “Anwil” – “UCAM Murcia” 68:87, “Nizhny Novgorod” – “Le Mans” 85:71, BK “Ventspils” – “MHP Riesen Ludwigsburg” 93:92. 7. novembrī: “Sidigas Avellino” – “Banvit” 99:95.

Situācija A grupā: “UCAM Murcia” 5-0 , “Sidigas Avellino” 4-1, “Banvit” 3-2, Anwil” 2-3, “Le Mans” 2-3, “BC Nizhny Novgorod” 2-3, BK “Ventspils” 2-3, “MHP Riesen Ludwigsburg” 0-5.

Čempionu līgas trešās sezonas pamatturnīrā piedalās 32 komandas, kuras sadalītas četrās grupās (katrai garantētas 14 spēles). Izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, Final 4 turnīrs notiks no 3. līdz 5. maijam.