Čempionu līga: BK “Ventspils” otrreiz uzvar pirmās sezonas čempionus

FIBA Čempionu līgas grupas turnīra otrā apļa pirmajā spēlē BK “Ventspils” Tenerifē pārspēja “Iberostar” – 71:65 (6:17, 33:29, 48:44 ). Ar 4 uzvarām un 4 zaudējumiem ventspilnieki dala 4./5. vietu. Nākamā spēle otrdien, 19. decembrī, plkst.19 Ventspilī ar Klaipēdas “Neptūnas” (Best4sport TV tiešraide).

Spēles sākumā ventspilnieki nespēja dabūt bumbu pretinieku grozā no visizdevīgākajām pozīcijām (4:17 - 9.minūtē), un šāda šķietama nevarība, iespējams, negatīvi ietekmēja mājiniekus. Bez īpašas piepūles “Iberostar” panāca vairāk nekā 10 punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā, kad “Ventspils” beidzot iespēlējās, mājinieki nebija gatavi šādam pavērsienam, pieļaujot paviršības gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Latvijas vicečempioni pirmo reizi vadībā izvirzījās pirmā puslaika nogalē. Trešās ceturtdaļas lielākajā daļā vadības groži gāja no rokas rokā, līdz ceturtās ceturtdaļas sākumā tos droši saņēma BK “Ventspils” saspēles vadītāji Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs un Emanuils Ubilla. Lielākais pārsvars tika sasniegts 34. minūtē (62:48), un tobrīd BK “Ventspils” trīspunktnieku precizitāti raksturoja skaitļi 10/18 (visā spēlē 11/23). Ar metieniem no distances izdevās noslāpēt arī “Iberostar” centienus atspēlēties. Uzvara atkal uzlabo ventspilnieku izredzes iekļūt grupas pirmajā četriniekā, kas turpinās cīņas izslēgšanas turnīrā.

Ventspilniekiem spēlēja un punktus guva: Aigars Šķēle 19 (7 atl., 3 piesp.), Ingus Jakovičs 12, Emanuils Ubilla 11 (8 piesp.), Juliuss Juciks 10, Maikls Brusevics 8, Bleiks Hemiltons 4, Ronalds Zaķis 4, Māris Gulbis 3, Rihards Lomažs un Tomislavs Gabričs.

12. decembrī: “Elann Chalon” – Klaipēdas “Neptūnas” 86:81, “Capo d’Orlando” – “Gaziantep” 83:57. 13. decembrī “Iberostar Tenerife” – BK “Ventspils”, Saloniku PAOK –  “MHP Riesen Ludwigsburg” 63:83.

Situācija B grupā: “MHP Riesen Ludwigsburg” 7-1, “Iberostar Tenerife” 6-1, Klaipēdas “Neptūnas” 5-3, “BK “Ventspils” 3-4, “Elan Chalon” 4-4,  “Capo d’Orlando” 2-6, “Gaziantep” 2-6, Saloniku PAOK 2-6

Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas iekļūs BCL izslēgšanas turnīrā, bet 5. un 6. vietas ieguvēji varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā (BK “Ventspils” informējusi rīkotājus, ka FIBA kausa izcīņā nepiedalīsies).