Čempionu līga: BK “Ventspils” svarīga uzvara Sicīlijā, uzvara 6.februārī pār PAOK dos ceļazīmi uz astotdaļfinālu

Otrdien, 30. janvārī, FIBA Čempionu līgas grupas turnīra 13. kārtas spēlē BK “Ventspils” izbraukumā pārspēja Itālijas komandu “Capo d’Orlando” – 79:68 (17:16, 33:32, 54:54). Ventspilnieki ar 6 uzvarām un 7 zaudējumiem B grupas tabulā pakāpās uz 4. vietu, bet konkurenti 13. kārtas spēles aizvadīs trešdien.

Pēdējā kārtā Latvijas vicečempioni 6. februārī savā laukumā spēlēs ar Saloniku PAOK. Uzvara nodrošinās tiesības spēlēt astotdaļfinālā.

Sicīlijā ventspilnieki ieradās bez savainotajiem Aigara Šķēles, Maikla Brusevica un Roberta Freimaņa. No ierindā esošajiem desmit spēlētājiem laukumā izgāja astoņi. Pēc līdzvērtīgā cīņā aizvadītā pirmā puslaika mājinieki trešajā ceturtdaļā panāca deviņu punktu pārsvaru (38:47 – 23. minūtē), tomēr ventspilniekiem līdz mazajam pārtraukumam izdevās rezultātu izlīdzināt un pēdējās desmit minūtēs izcīnīt svarīgu uzvaru.

BK “Ventspils” uzvarēja cīņā pie groziem (38-31), tiesa, biežāk kļūdījās (12-7). Interesanti, ka abām komandām vienāds guvums no divpunktu (abām pa 18/36) un trīspunktu zonas (ventspilniekiem 7/18, pretiniekiem 7/28), toties viesi bijuši krietni agresīvāki un ražīgāki no sodu līnijas (22/23 – 11/15).

Ventspilniekiem Emanuils Ubilla guva 20 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, Rihards Lomažs 15, Juliuss Juciks 15, Māris Gulbis 12 (6 atl.), Dominess Bārnets 12, Ingus Jakovičs 3, Ronalds Zaķis 2, Bleiks Hemiltons 0.

13. kārtā “Capo d’Orlando” – BK “Ventspils” 68:79. “Gaziantep” – “MHP Riesen Ludwigsburg” 67:72, Saloniku PAOK – Klaipēdas “Neptūnas” 91:70, “Iberostar” – “Elan Chalon” 82:62.

Situācija Čempionu līgas B grupā pēc 12 kārtām: “MHP Riesen Ludwigsburg” 11-2, “Iberostar Tenerife” 11-2, Klaipēdas “Neptūnas” 7-6, Saloniku PAOK 6-7, BK “Ventspils” 6-7, “Elan Chalon” 5-8,  “Gaziantep” 4-9,  “Capo d’Orlando” 2-11.

Pēdējā kārtā BK “Ventspils” savā laukumā uzņems PAOK, “Elan Chalon” uzņems “Gaziantep”. Vēl spēlēs "Neptūnas" - "Iberostar" un  “MHP Riesen Ludwigsburg” -  “Capo d’Orlando”.

Ventspilniekiem ir pozitīva bilance savstarpējās spēlēs ar “Elan Chalon” (2-0; +7), bet pagaidām negatīva pret PAOK (0-1; -7)

Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas iekļūs BCL izslēgšanas turnīrā, bet 5. un 6. vietas ieguvēji varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā.