Logo

Čempionu līga: BK “Ventspils” vērtīga uzvara pār grupas līderiem “Banvit”

Latvijas čempionvienība BK “Ventspils” otrdien, 23. oktobrī, Čempionu līgas trešās kārtas spēlē pārspēja Turcijas komandu “Banvit” – 86:80 (23:20, 50:43, 57:58), izcīnot pirmo uzvaru turnīrā. Nākamā spēle trešdien, 31. oktobrī, izbraukumā ar Francijas komandu “Le Mans”.

Ventspilniekiem šoreiz palīdzēja trīs iepriekš nespēlējuši basketbolisti. Uz pārbaudes laiku nolīgtajam amerikāņu centra spēlētājam Osmanam Dreimam vēl būs jāpierāda iederība komandas spēles stilā (13 minūtēs 4 punkti, tiesa, arī 7 atlēkušās bumbas). Toties Ronalda Zaķa un Jāņa Bērziņa atgriešanās pēc savainojumu ārstēšanas jūtami pastiprināja komandu.

BK “Ventspils” sāka pirms nedēļas Spānijā uzņemtajā ritmā, ar agresīvu aizsardzību un daudzveidīgu uzbrukumu jau pirmajā ceturtdaļā izvirzoties vadībā. Pirmais izrāviens izdevās 7. minūtē (19:12) un turpinājumā viesiem tikai reizi izdevās izlīdzināt rezultātu (23:23). Lielākais pārsvars tika sasniegts 28. minūtē (64:50), bet beigās viesi tuvāk par 83:80 netika.

Par agresīvo spēli uzbrukumā ventspilnieki  tika atalgoti ar daudziem soda metieniem (32/38 – 10/14).

BK “Ventspils” spēlēja un punktus guva: Rihards Lomažs 16, Džonatans Arledžs 16 (6 atl.), Māris Gulbis 14, Ronalds Zaķis 8, Roberts Freimanis 8, Ingus Jakovičs 7, Jānis Bērziņš 5, Entonijs Bīns 5, Osmans Dreims 4 (7 atl.), Ārons Džonsons 3 (8 piespēles), Mareks Jurevičus.

A grupā 3. kārtā: “Nizhny Novgorod” – “UCAM Murcia” 51:72,  “Sidigas Avellino” – “Anwil” 105:102 (pag.), “Le Mans” – “MHP Riesen Ludwigsburg” 64:54.

Situācija A grupā: “UCAM Murcia” 3-0, “Sidigas Avellino” 3-0, “Banvit” 2-1, Anwil” 1-2, “BC Nizhny Novgorod” 1-2, BK “Ventspils” 1-2, “Le Mans” 1-2, “MHP Riesen Ludwigsburg” 0-3.

Čempionu līgas trešās sezonas pamatturnīrā piedalās 32 komandas, kuras sadalītas četrās grupās (katrai garantētas 14 spēles).

Izslēgšanas turnīra astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, Final 4 turnīrs notiks no 3. līdz 5. maijam.