Čempionu līga: pirmdien plkst.19:30 “VEF Rīga” svarīga spēle Atēnās

Pirmdien, 15. novembrī, basketbola Čempionu līgas D grupas ceturtās kārtas spēlē “VEF Rīga” izbraukumā tiksies ar Atēnu AEK. Spēli tiešraidē translēs TV3 Sport Open.

Pirms nepilnām divām nedēļām komandas tikās Rīgā, kur mājinieki izcīnīja pirmo uzvaru trijās spēlēs – 92:76 (27:15, 46:34, 68:56). AEK vienība pirmo apli noslēgusi bez zaudējumiem. Atbildes mačam būs ļoti liela nozīme, nosakot komandu vietu kārtību D grupas noslēguma tabulā un iespējas turpināt cīņu par galveno balvu. Minimālais uzdevums – panākt pārsvaru divu spēļu summā.

Pirmajā mačā “VEF Rīga” iniciatīvu un pārsvaru ieguva jau spēles sākumā, izceļoties ar precīziem tālmetieniem (pirmajā ceturtdaļā 5/8 – 1/7). Lielākais tika sasniegts 14. minūtē – 39:22. Turpinājumā viesu pieredzējušie līderi izmantoja mājinieku vājās vietas aizsardzībā un otrā puslaika pirmajās minūtēs AEK ar pieciem tālmetieniem atjaunoja intrigu (46:40, 52:46). Tomēr “VEF Rīga” uzbrukuma jauda nodrošināja pietiekamu atbildi, un 34. minūtē par uzvaru šaubas vairs nebija (79:61).

Rīdziniekiem pārsvars tālmetienu efektivitātē (14/28 – 14/37), divpunktnieku precizitātē (19/34 – 11/28) un cīņā par atlēkušajām bumbām (41-28).

“VEF Rīga” vienībai Džeilens Railijs guva 25 punktus (3p. 6/11) un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles, Rons Karrijs guva 19 punktus un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles, Aleksandrs Madsens guva 13 punktus un izcīnīja 8 bumbas.

AEK komandai Niko Papass guva 22 punktus, Braiens Angola 14 punktus.

Pēc 3 kārtām “Nutribullet Treviso” 3-0, Sombatejas “Falco” 2-1, “VEF Rīga” 1-2, Atēnu AEK 0-3.

Spēle Sombatejas “Falco” – “Nutribullet Treviso” notiks trešdien.

Čempionu līgas grupas uzvarētāji kvalificēsies Top16 kārtai, savukārt 2. un 3. vietu ieguvēji par tiesībām spēlēt Top16 sacentīsies pārspēlēs.