Čempionu līga: “VEF Rīga” uzvar līderus un piedalīsies pārspēlēs

Otrdien, 14. decembrī, Čempionu līgas D grupas piektās kārtas spēlē “VEF Rīga” savā laukumā dramatiskā galotnē pārspēja Itālijas komandu “Nutribulet Treviso” – 74:71 (16:15, 34:43, 51:53). Rīdzinieki nodrošināja trešo vietu un pārspēlēs cīnīsies par tiesībām piedalīties Top16 turnīrā.

Savainojumu dēļ rīdziniekiem tik svarīgajā mačā nevarēja palīdzēt Aleksandrs Madsens un Raišons Hemonds, krietni mazinot komandas spēku zem groziem. Tomēr Iļja Gromovs un Anrijs Miška aizvadīja savas labākās spēles Čempionu līgā, un spēles izšķirošajos brīžos lielisks bija Māris Gulbis. Ar komandas spēkiem cīņā par atlēkušajām bumbām izdevās gūt nelielu pārsvaru (35-34).

Otrajā ceturtdaļā viesi panāca nelielu pārsvaru (25:35 – 16. minūtē). Rīdzinieki atspēlējās trešās ceturtdaļas sākumā un pēdējās desmit minūtēs lielākoties bija vadībā ar dažu punktu pārsvaru. Pusminūti pirms beigām – 71:67. Rona Karija neapdomība, sasteidzot uzbrukumu pretiniekiem dāvāja iespēju izglābties, tomēr ar nepilnām trim sekundēm bija gana, lai Džailens Railijs no stūra trāpītu izšķirošo trīspunktnieku – 74:71.

“VEF Rīga” neliels pārsvars metienos no spēles: 2p. 16/31 – 14/32, 3p. 10/29 – 9/25.

Rīdziniekiem Džailens Railijs guva 19 punktus, Kristers Zoriks 13, Rons Karijs 13 (5 piesp.), Māris Gulbis 10 (7 atl.). Iļja Gromovs 7 (8 atl., 3 bloķ.), Andrijs Miška 6, Devondriks Vokers 4, Artis Ate 2 (6 atl.).

Viesiem Devons Rasels guva 15 punktus, Džordano Bortolani 14.

Vēl otrdien Atēnu AEK – Sombatejas “Falco” 83:89.

Pēc 5 kārtām: Sombatejas “Falco” 4-1, “Nutribullet Treviso” 3-2, “VEF Rīga” 2-3, Atēnu AEK 1-4. “VEF Rīga” ir pārsvars pār Atēnu komandu savstarpējās spēlēs.

Pēdējā kārtā “VEF Rīga” 22. decembrī spēlēs izbraukumā Ungārijā, bet AEK – izbraukumā Itālijā.

Grupas uzvarētāji kvalificēsies Top16 kārtai, savukārt 2. un 3. vietu ieguvēji par tiesībām spēlēt Top16 sacentīsies pārspēlēs.