Čempionu līga: ventspilniekiem sāpīgs zaudējums pret “Neptūnas”

FIBA Čempionu līgas grupas turnīra spēlē BK “Ventspils” otrdien, 19. decembrī, savā laukumā zaudēja Klaipēdas “Neptūnas” – 69:84 (17:11, 31:37, 47:54). Ar 4 uzvarām un 5 zaudējumiem ventspilnieki gadu mijas pārtraukumu sagaida B grupas tabulas 5. vietā. Nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs 10. janvārī izbraukumā ar tabulas kaimiņiem “Elan Chalon”.

Ventspilnieku starta ofensīva deva 12:4 pārsvaru, ko izdevās nosargāt līdz 12. minūtei (20:11). Tomēr turpinājumā gan aizsardzībā, gan uzbrukumā pārliecinošāk darbojās “Neptūnas”. 17. minūtē vadība pārgāja viesu rokās, un to atgūt vairs neizdosies.

Zīmīgi skaitļi statistikā: rezultatīvās piespēles 8-21, grozs 36-41, divpunktnieki 18/45 – 23/38.

Viesu komandas sastāvā vislietderīgāk nospēlēja bijušais ventspilnieks Edgars Zeļonis – 19 punkti un 7 atlēkušās bumbas, Rinalds Seibutis un Huans Palasioss guva pa 15 punktiem. Ventspilniekiem Ingus Jakovičs guva 16, Bleiks Hemiltons 14 punktus.

19. decembrī: BK “Ventspils” – Klaipēdas “Neptūnas” 69:84, “MHP Riesen Ludwigsburg” - “Iberostar Tenerife” 62:83, “Capo d’Orlando” – “Elan Chalon” 69:79. 20. decembrī: “Gaziantep” – Saloniku PAOK.

Situācija B grupā: “MHP Riesen Ludwigsburg” 7-2, “Iberostar Tenerife” 7-2, Klaipēdas “Neptūnas” 6-3, “Elan Chalon” 5-4, BK “Ventspils” 4-5,  “Capo d’Orlando” 2-7, “Gaziantep” 2-6, Saloniku PAOK 2-6

Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās komandas iekļūs BCL izslēgšanas turnīrā, bet 5. un 6. vietas ieguvēji varēs piedalīties FIBA Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā.