Eirolīga: trešdien plkst.19 “TTT Rīga” pret Orenburgas “Nadezhda”

Trešdien, 19. februārī, “TTT Rīga” Eirolīgas turnīra 13. kārtas spēlē plkst.19 Elektrum Olimpiskajā centrā tiksies ar bijušā sieviešu valstsvienības trenera Džordža Dikeoulakosa vadīto Orenburgas “Nadezhda” (Best4sport TV tiešraide). Uzvara uzlabos rīdzinieču izredzes finišēt vismaz 6. vietā un sezonas turpinājumā cīnīties par FIBA Eiropas kausu.

Pirmā apļa spēlē 4. decembrī Orenburgā “TTT Rīga” zaudēja– 61:69 (14:28, 33:37, 46:56). spēli “TTT Rīga” aizvadīja kā pa viļņiem. Slikts sākums, 10. minūtē nonākot zaudētājās ar 12:28, ļoti labi aizvadīta spēles vidusdaļa, 24. minūtē izvirzoties vadībā ar 42:41, tad vēl viena krīze (46:62 – 32. minūtē), pēc kuras gan izdevās atjaunot intrigu (61:64), tomēr neizvairoties no piektās neveiksmes. Izdevās uzvarēt cīņā pie groziem (45-37), toties bija daudz kļūdu (14-19). Arī trīspunktniekiem pietrūka precizitātes (7/25 – 6/15).

Orenburgas komanda jau nodrošinājusi vismaz 4. vietu grupā un spēlēs Eirolīgas ceturtdaļfinālā. Pamatturnīra pēdējās spēlēs jācenšas apsteigt “Bourges Basket” un pakāpties uz 3.vietu (pēdējā kārtā jāspēlē savā starpā; pirmajā mačā Francijas komanda uzvarēja ar +9).

Viesu līdere – WNBA 2019. gada Zvaigžņu spēles vērtīgākā spēlētāja Erika Vīlere (12,3 punkti un 4,5 piespēles), komandā ir vairākas Krievijas izlases spēlētājas, kā arī baltkrievu centra spēlētāja Anastasija Veremejenka.

“TTT Rīga” vienībai uzvaras abās pēdējās spēlēs (arī 26. februārī Venēcijā) nodrošinās tiesības spēlēt FIBA kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, bet, iespējams, pietiks arī ar vienu panākumu (ideālas apstākļu sakritības gadījumā ceturtdaļfinālā varēs spēlēt arī pēc diviem zaudējumiem.

Vēl 13. kārtā 19. decembrī: “Gelecek Koleji Cukurova” – “Castors Braine”, Prāgas ZVVZ USK – “Reyer Venezia”, “Bourges Basket” – Jekaterinburgas UMMC.

Situācija A grupā: Jekaterinburgas UMMC 11-1, Prāgas ZVVZ USK 10-2, “Bourges Basket” 8-4, Orenburgas “Nadezhda” 7-5, “Reyer Venezia” 4-8, “TTT Rīga” 3-9, “Castors Braine” 3-9, “Gelecek Koleji Cukurova” 2-10.