Eirolīga: “TTT Rīga” piekāpjas “Reyer Venezia”

Trešdien, 11. decembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā sieviešu Eirolīgas pirmā apļa pēdējās kārtas spēlē “TTT Rīga” zaudēja “Reyer Venezia” vienībai – 60:68 (12:18, 35:43, 50:58), pirmajā aplī finišējot pēdējā vietā. Nākamā spēle – 18. decembrī izbraukumā Prāgā ar grupas vicelīderēm.

Principiālajam duelī starp komandām, kuras pērn satikās Eirolīgas kvalifikācijā (toreiz “TTT Rīga” divu spēļu summā uzvarēja ar 140:112), bet šogad tabulā atrodas līdzās, labāk bija sagatavojusies Venēcijas vienība. Rīdziniecēm vadībā neizdevās izvirzīties ne reizi, bet neizšķirts rezultāts uz tablo pēdējo reizi bija 9. minūtē (12:12).

Saspēles vadītājas Marinas Meibrijas ātri saķertās trīs piezīmes būtiski ietekmēja ne tikai amerikānieti – viss “TTT Rīga” uzbrukums kļuva pārāk statisks. Turpinājumā viešņām bija neliels pārsvars, kas pirmā puslaika beigās ar precīziem tālmetieniem tika palielināts līdz 10 punktiem. Otrajā puslaikā “TTT Rīga” ar labu aizsardzību vienubrīd samazināja punktu starpību (48:53), taču ofensīvu nobremzēja neprecīzie metieni un kļūdas.

“TTT Rīga” uzvarēja cīņā pie groziem (45-37), taču atpalika metienu precizitātē (2p. 18/43 – 19/47, 3p. 5/25 – 7/16).

Rīdziniecēm Megana Hafa guva 18 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Kate Krēsliņa 12, Binta Dramē 10. Atgriešanās spēlē Kitijai Laksai nepilnās 19 minūtēs 2 punkti.

“Reyer Venezia” vienībai Anete Šteinberga guva 16 punktus un izcīnīja 4 bumbas, Gintare Petronite 14, Debora Karandželo 10.

Vēl 7. kārtā: “Gelecek Koleji Cukurova” – Jekaterinburgas UMMC 56:112, Prāgas ZVVZ USK – “Castors Braine” 102:62, “Bourges Basket” – “Nadezhda” 66:57.

Situācija A grupā: Jekaterinburgas UMMC 6-1, Prāgas ZVVZ USK 6-1, Orenburgas “Nadezhda” 4-3, “Bourges Basket” 4-3, “Castors Braine” 3-4, “Gelecek Koleji Cukurova” 2-5, “Reyer Venezia” 2-5, “TTT Rīga” 1-6.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, 5. un 6. vietas ieguvējas varēs turpināt cīņu par FIBA kausu.