Logo

Eirolīga: “TTT Rīga” sagrauj Spānijas čempiones

Basketbola klubs “TTT Rīga” Eirolīgas grupas turnīra 10 spēļu kārtā trešdien, 23. janvārī, izbraukumā Spānijā pārspēja “Perfumeria Avenida” – 82:61 (13:17, 29:27, 49:39). Pēc 10 kārtām rīdzinieces ar 6 uzvarām tabulā nostiprinājušās pirmajā četriniekā, par 2 uzvarām apsteidzot tuvākās sekotājas. Arī nākamā spēle jāaizvada izbraukumā – 30. janvārī Francijā ar “Carolo Basket”.

Spēles augstā likme – uzvara rīdziniecēm pavēra platu ceļu uz Eirolīgas ceturtdaļfinālu – abām komandām sagādāja papildu stresu, ko pirmajā puslaikā izdevās apvaldīt tikai epizodiski. Toties pēc lielā pārtraukuma “TTT Rīga” leģionāres iespēlējās pašas un palīdzēja ieskrieties arī partnerēm. Piedevām augstā līmenī kārtējo reizi darbojās Latvijas komandas aizsardzība. Pēc 3. ceturtdaļas rīdzinieces bija iekrājušas 10 punktu pārsvaru, ko pēdējā ceturtdaļā dubultoja, panākot priekšroku arī divu spēļu summā (Rīgā bija 56:68).

Izšķirošs bijis “TTT Rīga” pārsvars tālmetienu precizitātē (12/24 – 2/20), turklāt panākts līdzsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (40-42),

Rīdziniecēm Šeilanija Pedija guva 23 punktus un izdarīja 5 rezultatīvās piespēles, Aivija Sloutere 13, Aija Brumermane 12, Kristīone Vītola 11, Ieva Pulvere 10, Baiba Eglīte 8, Gunta Baško 5, Kate Krēsliņa, Karlīne Pīlābere.

Spānijas komandai Andželika Robinsone guva 17 punktus, Krisija Givensa 16.

23. janvārī: “Dinamo Kursk” – “Olympiacos” 75:58. 24. janvārī: “Hatay BB” – “Carolo Basket”,  “Sopron Basket” –  “Fenerbahce”.

“Situācija tabulā: Kurskas “Dynamo” 10-0, “Fenerbahce” 6-3, “Sopron Basket” 5-4, “TTT Rīga” 5-4,  “Perfumerias Avenida” 4-5, “Carolo Basket” 3-6, “Hatay BB” 3-6, “Olympiacos” 1-9.

Katras grupas četras labākās komandas iekļūs “play-off”, bet 5. un 6. vietas īpašnieces turpinās cīņu Eiropas kausa ceturtdaļfinālā (spēles 7. un 14. martā). Eirolīgas ceturtdaļfināli notiks 5., 8. un 13. martā, “Četru fināls” 12. un 14. aprīlī.