Eirolīga: “TTT Rīga” vērtīga uzvara Turcijā

Basketbola klubs “TTT Rīga” ceturtdien, 1. novembrī, Eirolīgas grupas turnīra otrajā spēlē izbraukumā Turcijas pilsētā Antakijā pārspēja “Hatay BB” komandu – 77:74 (18:21, 39:41, 55:56). Nākamā spēle trešdien, 7. novembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā ar Spānijas čempionēm “Perfumerias Avenida”, kurā spēlē arī Aija Putniņa.

Izbraukuma spēles pirmajā puslaikā “TTT Rīga” atradās iedzinēju lomā (9:18 – 7. minūtē, 23:30 – 15.), bet līdz lielajam pārtraukumam mājinieču pārsvars tika likvidēts. Otrajā puslaikā vadībā lielākoties jau bija rīdzinieces, lielāko pārsvaru sasniedzot 36. minūtē – 73:63. Pēdējās minūtēs turcietēm izdevās rezultāta starpību samazināt, tomēr uzvara tika nosargāta – 77:64.

Par spīti pretinieču pārsvaram atlētiskā “TTT Rīga” kopīgiem spēkiem uzvarēja cīņā pie groziem (42-35) un pieļāva mazāk kļūdu (13-15). Divpunktnieki 20/45 – 23/49, trīspunktnieki 9/27 – 7/16.

“TTT Rīga” spēlēja un punktus guva: Šeilanija Pedija 19 (6 atl.), Ieva Pulvere 2, Gunta Baško 12, Kristīne Vītola 4 (11 atl.; 4 piesp.), Aija Brumermane (7 atl.), Kate Krēsliņa 20, Aivija Sloutere 9, Baiba Eglīte 11 un Dita Rozenberga.

“Hatay BB” vienībai Hindbena Abdelkadera guva 21 punktu, Katserina Snitsina 15, Kortnija Perisa 14 (10 atl.), Glorija Džonsone 14 (8 atl.).

Vēl B grupā 2. kārtā 31. oktobrī “Dynamo” – “Carolo Basket” 83:62, “Perfumerias Avenida” – “Fenerbahce” 88:80 (pag.), 1. novembrī: “Sopron Basket” – “Olympiacos”85:69.

Situācija tabulā: “Dynamo” 2-0, “Fenerbahce” 1-1, “Hatay BB” 1-1, “Carolo Basket” 1-1, “TTT Rīga” 1-1, “Sopron Basket” 1-1, “Perfumerias Avenida” 1-1, “Olympiacos” 0-2.

Katras grupas četras labākās komandas iekļūs “play-off”, bet 5. un 6. vietas īpašnieces turpinās cīņu Eiropas kausa ceturtdaļfinālā (spēles 7. un 14. martā). Eirolīgas ceturtdaļfināli notiks 5., 8. un 13. martā, “Četru fināls” 12. un 14. aprīlī.