FIBA Eirolīga: “TTT Rīga” zaudē itālietēm, piektdien 18:00 ar UGMK

Ceturtdien, 21. janvārī, Itālijas pilsētā Skio sieviešu Eirolīgas 2020./2021. gada čempionāta pamatturnīra C grupas otrā apļa otrajā spēlē “TTT Rīga” zaudēja Skio “Familia Beretta” – 68:78 (20:20, 31:43, 46:65), piedzīvojot piekto neveiksmi turnīrā. Pēdējā spēlē piektdien plkst.18 rīdzinieces tiksies ar grupas līderēm Jekaterinburgas UGMK (tiešraide Eirolīgas mājaslapā.

Latvijas čempiones jau bija zaudējušas izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram, Itālijas komandai bija nepieciešama uzvara, lai turpinātu pretendēt uz otro vietu. Atšķirības noskaņojumā ietekmēja komandu spēli un pirmās savu ritmu atrada rīdzinieces, pārņemot vadību (16:10, 30:24). Tomēr puslaika pēdējās piecās minūtēs izdevās gūt tikai vienu punktu, kamēr Itālijas vienība bija atradusi īsākos ceļus uz viešņu grozu, radot lūzumu spēles gaitā (31:43).

Otrajā puslaikā mājinieces vispirms palielināja savu pārsvaru, bet ceturtajā ceturtdaļā “TTT Rīga” to samazināja uz pusi.

Kitija Laksa guva 17 punktus, Megana Hafa 14, Taisija Udodenko 11, Džesika Tomasa 8, Karlīne Pilābere 6, Dinija Pāvelsone 5, Ilze Jākobsone 4, Aija Klakocka 3 (savainojuma dēļ nespēlēja Binta Dramē).

Jekaterninburgas UGMK – “Spar Girona” 90:83.

Situācija tabulā: UGMK 5-0, “Spar Girona” 3-2, “Beretta Familio Schio” 2-3, “TTT Rīga” 0-5. Grupas divas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram.

A grupā “Izmit Beledyespor” – Kurskas “Dynamo” 61:65, Orenburgas “Nadezhda” – “Perfumerias Avenida” 38:93 (zaudētājām Elīna Babkina guva 2 punktus). Situācija tabulā: “Perfumerias Avenida” 4-0, Kurskas “Dynamo” 2-2, Orenburgas “Nadežda” 1-3, “Izmit Beledyespor” 0-2. Turcijas komanda “Izmit Beledyespor” karantīnas dēļ nevarēja piedalīties pirmajā sabraukumā  un divas spēles pārceltas uz februāri..

B grupā “Fenerbahce” – “Arka Gdynia” 88:57 (uzvarētājām Kristīne Vītola guva 3 punktus), ASVEL – “ZVVZ USK Praha” 85:74. Situācija tabulā: “Fenerbahce” 4-1, ASVEL 4-1, USK ZVVZ Praha 2-3, “Arka Gdynia” (treneris Gundars Vētra) 0-5.

D grupā “Bourges Basket” – “Galatasaray” 87:80 (zaudētājām Anete Šteinberga guva 17 punktus un izcīnīja 15 bumbas). Situācija tabulā: “Sopron Basket” 5-0, Stambulas “Galatasaray” 2-3, “Basket Landes” 1-3, “Bourges Basket 1-3.