FIBA kauss: BK “Ventspils” sāpīga izstāšanās astotdaļfinālā

BK “Ventspils” FIBA kausa izcīņas astotdaļfināla otrajā spēlē izbraukumā Turcijas pilsētā Izmirā  galotnē piekāpās “Karsiyaka” – 65:70 (14:17, 31:36, 40:53), divu spēļu summā piekāpās ar 143:146 un izstājās no cīņas par kausu.

Ventspilnieku neveiksmes uzbrukumā palīdzēja mājiniekiem pēc 3. ceturtdaļām šķietami droši turēt iniciatīvu savās rokās – 40:53. Tomēr pēdējā ceturtdaļā “Ventspils” cītīgo aizsardzību beidzot papildināja arī ilgi meklētā precizitāte un četras minūtes pirms beigām intriga bija atjaunota – 59:61. Arī pašā galotnē viesiem bija izdevība panākt izlīdzinājumu vai vismaz -2 un pagarinājumu, taču svarīgākajā brīdī vienu no mača labākajiem spēlētājiem Aronu Džonsonu pievīla aukstasinība, metot sodus,

Visā spēlē ventspilnieki “Karsiyaka” vienībai īpaši nezaudēja metienu precizitātē (2p. 18/43 – 21/44, 3p. 4/14 – 5/24), taču piedzīvoja sakāvi cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 32-48).

BK “Ventspils” komandai Arons Džonsons guva 16 punktus un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles, Māris Gulbis 13, Jānis Bērziņš 12, Džonatans Arledžs 9, Osmans Drame 6, Ingus Jakovičs 3, Rihards Lomažs 2, Mārcis Vītols 2, Ronalds Zaķis 2.

Ventspilnieki pabeiguši FIBA turnīru sezonu ar bilanci 7-9.

FIBA kauss, astotdaļfināls: “Balkan BC” – “UNET Holon” 83:82 (pirmajā spēlē 81:85), “Alba Fehervar” – “Telekom Baskets Bonn” 81:69 (84:85), “Dinamo Sassari” – “ZZ Leiden” (97:93), “s.Oliver Wurzburg” – “Avtodor Saratov” (79:76), “Ironi Ness Ziona” – “Bakken Bears” (74:91), “Pallacanestro Varese” – “Z Mobile Prishtina” (80:77), “Donar Groningen” – “Filou Oostende” (66:66).