“VEF Rīga” uzvara Baltijas derbijā, Blūmam rekords

VTB Vienotās līgas spēlē “VEF Rīga” Tallinā ar 82:74 pārspēja Igaunijas čempionvienību “Kalev/Cramo”. Rīdzinieki ar bilanci 10-9 VTB Vienotās līgas tabulā ieņem 6. vietu, nopietni pretendējot uz līdzdalību izslēgšanas turnīrā.

Spēles gaitā iniciatīva un neliels pārsvars pārmaiņus bija abām komandām (14 reižu rezultāts bija neizšķirts, 11 reižu vadība pārgāja no vienas komandas pie otras). Talliniešiem bija neliels pārsvars cīņā pie groziem (38-34) un metienos no tuvās distances (divpunktnieki 17/33 pret 13/32), toties “VEF Rīga” efektīvāk uzbruka no tālienes (trīspunktnieki ”Kalevam” 11/30 pret 15/29).

Personisko rezultativitātes rekordu VTB Vienotās līgas čempionātā sasniedza Jānis Blūms – 31 punkts (trīspunktnieki 8/15), vērtīgus punktus guva Abduls Gadijs (10 punkti; trīspunktnieki 2/3), Gints Antrops (6 punkti; trīspunktnieki 2/5) un Alekss Gordons (11 punkti; trīspunktnieki 3/4).

“VEF Rīga” tabulā ieņem 6.vietu (10-9). Priekšā 5. pozīcijā ir Kazaņas “Unics” (12-8), pussoli aiz muguras Krasnojarskas “Jeņisej” (10-10), kam seko “BC Astana” (9-11), Saratovas “Avtodor” (6-12) un “BC Nizhny Novgorod” (7-14).

“VEF Rīga” pamatturnīra pēdējās spēlēs minimālais mērķis – izvairīties no astotās vietas, lai ceturtdaļfinālā nebūtu jātiekas ar Eirolīgas čempionvienību Maskavas CSKA.

Atlikušajās spēlēs “VEF Rīga” tiksies ar Permas komandu “Parma” (bilance 0-19; 30. martā OSC), Kazaņas “Uniks” (12-8; 3. aprīlī “Arēna Rīga”), “Jeņisej” (10-10; 9. aprīlī Krasnojarskā), Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” (13-5; 13. aprīlī “Arēna Rīga”), “Avtodor” (6-12; 23. aprīlī Saratovā).

Nedēļas nogalē svarīgu uzvaru cīņā par 2. vietu guva Sanktpēterburgas “Zeņit”, kas Krasnodarā ar 83:80 pieveica “Lokomotiv-Kubaņ”. Uzvarētājiem Jānis Timma nepilnās 33 minūtēs guva 15 punktus.