VTB Vienotā līga: VEF pieveic “Kalev”; pirmdien Arēnā ar CSKA

“VEF Rīga" ceturtdien, 8. martā VTB Vienotās līgas spēlē pārspēja Igaunijas čempionvienību Tallinas "Kalev/Cramo" – 87:83 (14:22, 42:44, 67:61). Pirmdien, 12. martā “Arēnā Rīga” plkst.19:30 “VEF Rīga” – CSKA (tiešraide Lattelecom interaktīvās TV kanālā Best4Sport TV kanālā).

Kaimiņvalstu čempionu duelī meistarības demonstrējumi mijās ar epizodēm, kurās abpusējā agresivitāte un cīņasspars ņēma virsroku pār taktisko gudrību un spēles disciplīnu. Pirmajā puslaikā rīdzinieki atspēlējās no mīnus 8, ceturtās ceturtdaļas galotnē nenoturēja plus 9 (no 70:61 līdz 83:83), tomēr pēdējo vārdu spēlē teica Kens Brauns (garāmgājiens un acīga piespēle) un Kaspars Bērziņš. Talliniešu atbildes uzbrukums nebija veiksmīgs.

Rīdziniekiem veiksmīga uzvara un uzlabotas izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram. Savstarpējās spēlēs ar “Kalev/Cramo” gan fiksēts absolūts līdzsvar (Tallinā bija 94:98).

“VEF Rīga” piedzīvoja sagrāvi cīņā pie groziem (32-47), toties retāk kļūdījās (10-15) un precīzāk meta (divpunktnieki 20/34 – 21/43, trīspunktnieki 9/29 – 7/26).

Kenam Braunam 23 punkti un 7 atlēkušās, Artis Ate 16, Kaspars Bērziņš 12, Alekss Peress 12, Kristaps Janičenoks 10.

Situācija turnīra tabulā: “Unics” 14-1, CSKA 15-2, “Lokomotiv-Kubaņ” 12-4, “Zenit” 12-4, “BC Khimki” 9-7, “Avtodor” 8-7, “Parma” 5-9, “BC Astana” 5-10, “VEF Rīga” 5-11, “BC Nizhny Novgorod” 4-10, “Tsmoki Minsk” 4-11, “Kalev/Cramo” 4-13, “Jeņisej” 3-11.