VTB Vienotā līga: “VEF Rīga” ar uzvaru pakāpjas uz 8. vietu

Svētdien, 1. aprīlī, “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas spēlē  pārspēja “BC Nizhny Novgorod” – 94:90 (21:27, 46:46, 75:63). Ar šo panākumu Vefs pakāpās uz 8. vietu turnīra tabulā, iekļūstot izslēgšanas turnīra zonā. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 8. aprīlī izbraukumā Kazaņā ar “Unics”.

Pirmajā ceturtdaļā viesi panāca savu lielāko pārsvaru spēlē (19:25), bet otrajā ceturtdaļā mājinieki izlīdzināja rezultātu un pēc lielā pārtraukuma nostiprināja lūzumu. Trešās ceturtdaļas beigās pārsvars sasniedza 73:60, padarot iespējamu atspēlēšanos divu spēļu summā (Ņižņijnovgorodā bija mīnus 16). Tomēr ceturtajā ceturtdaļā pārsvaru palielināt vairs neizdevās, viesi samazināja rezultāta starpību un pēdējā minūtē “VEF Rīga” uzvaru nosargāja tikai ar labas aizsardzības palīdzību.

Lieliski nospēlēja Alekss Peress – 27 punkti un 6 piespēles. Kasparam Bērziņam 15, Kristapam Janičenokam 14 punkti, Marekam Mejerim 10 + 10 atlēkušās.

Viesiem Stevans Jelovacs guva 20 punktus un izcīnīja 9 bumbas.

Situācija turnīra tabulā: CSKA 18-2, “Unics” 16-2, “Zenit” 12-5, “Lokomotiv-Kubaņ” 13-5, “BC Khimki” 10-9, “Avtodor” 9-9, “BC Nizhny Novgorod” 7-11, “Parma” 7-12, “VEF Rīga” 7-12, “BC Astana” 6-13, “Tsmoki Minsk” 6-12, “Kalev/Cramo” 6-14, “Jeņisej” 3-14.

Astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.