VTB Vienotā līga: “VEF Rīga” Liepājā zaudē CSKA

“VEF Rīga” basketbolisti ceturtdien, 24. maijā, Liepājas Olimpiskajā centrā VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē zaudēja Maskavas CSKA komandai – 83:112 (25:28, 45:57, 63:83) . Sērijā cīņa ritēs līdz trīs uzvarām, otrā un trešā spēle 27. un 29. maijā Maskavā (sākums attiecīgi plkst.19 un 20). Tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport.

Cīņā ar VTB Vienotās līgas (arī Eirolīgas) pamatturnīra labāko komandu rīdzinieki pirmajā puslaikā ar veiksmīgu darbību uzbrukumā ilgu laiku turējās pretiniekiem līdzās, un maskaviešiem tikai īsi pirms lielā pārtraukuma izdevās panākt vairāk nekā 10 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā CSKA pārsvars brīvajā uzbrukuma basketbolā izpaudās vairāk.

Visā spēlē viesiem pārsvars metienu precizitātē: divpunktnieki 22/46 – 23.35, trīspunktnieki 10/26 – 14.29.

Rīdziniekiem Kaspars Bērziņš guva 20 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Mareks Mejeris 16. CSKA komandai pa 15 punktiem guva Nando de Kolo un Vijams Klaibērns.

VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā tiek izspēlēta viena ceļazīme uz Eirolīgas pamatturnīru (uz to nepretendē tikai CSKA, kam ir pastāvīgā Eirolīgas dalībnieces licence).

Citās sērijās pirmajās spēlēs: Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” – “BC Himki” 66:79, Kazaņas “Unics” – “BC Nizhny Novgorod” 84:66, Sanktpēterburgas “Zenit” – Saratovas “Avtodor” 91:80.

"VEF Rīga" VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs trešo reizi kluba vēsturē. 2013. gadā trīs spēlēs tika zaudēts “BC Himki”, 2017. gadā – Sanktpēterburgas “Zenit”.